مسئولان شرکت افغان تلی‌کام در پکتیا می‌گویند که جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی‌های تصرف‌شدۀ این ولایت ۱۱ سایت شبکۀ مخابراتی سلام را تخریب و وسایل آن را چپاول کرده‌اند. شرکت مخابراتی سلام در پکتیا در چوکات شرکت افغان تلی‌کام فعالیت می‌کند.

آنان می‌گویند که طالبان ۷ سایت دیگر را نیز بسته کرده و تاکنون به آنان اجازۀ فعالیت نداده‌اند. به گفتۀ مسئولان، سایت‌های مخابراتی که تمام وسایل آن غارت شده‌ است، در ولسوالی‌های سمکنی، لجه‌منگل، احمدخیل، میرزکه، احمدآباد و سید کرم قرار دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالصمد رحمانی، مسئول عمومی افغان تیلی‌کام در حوزۀ جنوب‌شرق از جنگ‌جویان طالبان می‌خواهد که در نگه‌داری شبکه‌های مخابراتی با آنان هم‌کاری کنند.

باشنده‌گان ولسوالی‌های پتان و سمکنی پکتیا می‌گویند که تسلط طالبان بر این ولسوالی‌ها روی زنده‌گی اجتماعی مردم تأثیر منفی گذاشته است. آنان می‌افزایند که جنگ‌جویان طالبان سایت‌های شبکۀ مخابراتی سلام را تخریب و فعالیت آن را بسته کرده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

طالبان می‌پذیرند که شماری از سایت‌های شبکۀ مخابراتی سلام در جنگ تخریب شده‌اند. آنان می‌گویند که دو سال پیش شرط‌های فعالیت به این شبکه را گفته بودند؛ اما این شبکه شرط‌های این گروه را عملی نکرد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی نظامی طالبان می‌گوید که این شبکه در فهرست سیاه این گروه قرار دارد و اگر براساس شرایط طالبان خدمات ارایه کند، آنان به این شبکه اجازۀ فعالیت می‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در ۹ ولسوالی پکتیا که زیر ادارۀ طالبان است، در کنار تخریب و بسته‌کردن فعالیت شبکۀ سلام، دیگر شبکه‌های مخابراتی نیز تنها اجازه دارند در جریان روز فعالیت کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: