شماری از باشندگان در مرکز شهر فراه، می‌گویند که همه‌ساله در تابستان، با کم‌بود آب آشامیدنی روبه‌رو اند. به گفته‌ی آن‌ها، نل‌ها در خانه‌ها به گونه‌ی دوام‌دار آب ندارند و هم‌چنین در برخی نقاط این شهر، سطح منابع آبی زیرزمینی به دلیل خشک‌سالی کاهش یافته است.

بسم‌الله حق‌دوست، باشنده‌ی ناحیه‌ی چهارم شهر فراه، می‌گوید: «آب خیلی کم است، به حدی است که اندازه‌ی یک آفتابه نمی‌توانیم بگیریم. زمستان آب خیلی زیاد بود؛ ولی حالا اصلاً آب درست نیست. از شرکت آب‌رسانی می‌خواهیم پولی که از ما می‌گیرند، به همان اندازه به ما آب بدهد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سیدعبدالله، دیگر باشنده‌ی فراه، می‌گوید که مسئولان آب‌رسانی باید زمان و مقدار توزیع آب را برای باشندگان این شهر، بیش‌تر کنند.

عبدالولی رحمانی، باشنده‌ی ناحیه‌ی دوم شهر فراه، می‌گوید که به دلیل کم‌بود آب آشامیدنی، ناچار است که روزانه مسیر طولانی را طی و از تفریح‌گاه آب تهیه کند. او می‌افزاید: «آب نل یک روز می‌آید و یک روز نمی‌آید. روزی هم که می‌آید، فقط ۱۰ تا ۱۵ بشکه بیش‌تر آب نمی‌شود. ما می‌رویم آب را از پارک می‌آوریم و حتا همسایه‌هایی که چاه آب دارند به آسانی برای کسی آب نمی‌دهند.»

آن‌ها، از امارت اسلامی می‌خواهند تا زمینه‌ی دست‌رسی به آب آشامیدنی را در این مناطق فراهم کند.

حافظ‌الدین محمد اکرام، آمر آب‌رسانی فراه، نیز با تأیید کم‌بود آب آشامیدنی در مرکز این ولایت، می‌گوید که اکنون، تنها از سه چاه عمیق، به باشندگان هفت ناحیه‌ی مرکزی فراه، آب آشامیدنی توزیع می‌شود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «مردم مشکلات زیادی دارند. مشکلات را در حد توان حل می‌کنیم. ماشین‌های تازه هم خریداری شده و از ناحیه‌ی اول تا ناحیه‌ی هفتم آب آشامیدنی توزیع می‌کنیم. بعضی خانه‌ها و کوچه‌ها از توزیع آب باز مانده اند و با آمدن میترهای جدید، توزیع آب به ترتیب برابر می‌شود.»

خشک‌سالی و نبود آب در فراه، باشندگان و کشاورزان نقاط مختلف این ولایت را متضرر کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: