مسئولان ریاست پاسپورت می‌گویند که روند توزیع گذرنامه در ولایت‌های ننگرهار، کندهار، هرات، بلخ، کندز، خوست و پکتیا فردا آغاز می‌شود. عالم‌گل حقانی، سرپرست ریاست پاسپورت وزارت داخلۀ امارت اسلامی، امروز در یک نشست خبری در کابل ازسرگیری روند توزیع گذرنامه در هفت ولایت کشور را کاهش ازدحام در ریاست پاسپورت کابل عنوان می‌کند و می‌گوید که روزانه ۳ هزار جلد گذرنامه از سوی این ریاست به درخواست‌کننده‌گان توزیع می‌شود و انتظار می‌رود این روند تسریع یابد.

سرپرست ریاست پاسپورت می‌افزاید: «وزارت داخله تصمیم گرفته است که برای ایجاد سهولت به مردم توزیع پاسپورت/گذرنامه در ولایت‌های ذکرشده را نیز آغاز کند. خواست ما از مراجعان این است که بعد از این به مرکز مراجعه نکنند و به ولایت‌های مربوطه مراجعه کنند. اگر به مرکز مراجعه کنند، نیز دوباره به ولایت‌های مربوطه رجعت داده می‌شوند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عالم‌گل حقانی، سرپرست ریاست پاسپورت

آقای حقانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌گوید که از زمان ازسرگیری فعالیت ریاست پاسپورت، حدود ۱۰۰ هزار جلد گذرنامه با عنوان «جمهوری اسلامی افغانستان» توزیع و ۵۰۰ میلیون افغانی به خزانۀ دولت واریز شده است. او می‌افزاید که شایعات مبنی به نبود یا کم‌بود گذرنامه حقیقت ندارد و این ریاست تا چند ماه دیگر نیز نیاز به چاپ گذرنامۀ جدید ندارد.

عالم‌گل حقانی نیز می‌گوید: «ریاست پاسپورت ۹۰۰ هزار گذرنامه آماده دارد که ۶۰۰ هزار چاپ شده است. یک میلیون در حال چاپ‌شدن است و ۴۵۰ هزار دیگر را چاپ می‌کنیم. به همه هم‌وطنان اطمینان می‌دهم که گذرنامه تمام نمی‌شود و به تبلیغات منفی دشمنان گوش ندهید.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، مسئولان ریاست پاسپورت می‌گویند که از آغاز روند توزیع گذرنامه در کابل، ۴۵ کمیشن‌کار که خلاف قانون به شهروندان گذرنامه توزیع می‌کردند، بازداشت شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: