عارفه ده روز می‌شود در شفاخانۀ کووید ۱۹ کندز بستری‌ست. او می‌گوید که وضعیتش به‌دلیل کارکرد مناسب کارمندان صحی این شفاخانه، در حال بهترشدن است. عارفه می‌افزاید که کارمندان صحی جدا از درمان بیماری، آنان را به لحاظ روانی نیز درمان می‌کنند.

او می‌گوید: «من مدت ده روز می‌شود به ویروس کرونا مبتلا شده‌ام، خیلی احساس ترس و اضطراب داشتم که آیا خوب می‌شوم یا نه. اکنون در شفاخانۀ کووید ۱۹ کندز بستری هستم، پزشکان خیلی خوب رسیده‌گی می‌کنند، همیشه به من انگیزه می‌دهند و می‌گویند خوب می‌شوی.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بصیر ۴۸ ساله که در اتاقی دیگر این شفاخانه بستری‌ست، می‌گوید که هفت روز می‌شود به ویروس کرونا مبتلا شده است. او نیز از رفتار مناسب کارمندان صحی این شفاخانه رضایت عام و تام دارد.

در همین حال، سلطان‌محمد رسول‌زی، مسئول شفاخانۀ کووید ۱۹ کندز می‌گوید که آمار تلفات بیماران کووید ۱۹ در این ولایت کاهش یافته است. او می‌افزاید: «ما تلاش می‌کنیم جلوی تلفات را بگیریم. در گذشته تلفات زیاد بود؛ اما از ماه مارچ تاکنون دو تن فوتی داریم.»

از سویی هم، محمدشفیق صادق، سرطبیب شفاخانۀ کووید ۱۹ کندز، از کافی‌بودن امکانات صحی در این شفاخانه خبر می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌گوید: «از آغاز پروژۀ شفاخانۀ کووید ۱۹ در کندز، هیچ‌گاه این شفاخانه با کم‌بود وسایل، دارو، امکانات و منابع بشری مواجه نیست.» سرطبیب شفاخانۀ کووید ۱۹ کندز می‌افزاید که یک مشاور روانی نیز برای بیماران در این شفاخانه دارند.

براساس آمارهای شفاخانۀ کووید ۱۹ کندز، ۴۸ تن پرسنل کاری در این شفاخانه موظف‌اند که از این میان، پنج تن پزشک متخصص، نوزده تن پرستار و متباقی کارکنان اداری‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: