در یازدهمین دور رقابت‌های سرتاسری انتخابی تیم ملی کیک‌بوکسینگ، ۱۴۰ ورزشکار برتر از ۲۵ ولایت به میزبانی کندز، مرکز حوزه‌ی شمال‌شرق، رقابت می‌کنند. این رقابت‌ها دوشنبه، ۸ حوت، در ورزش‌گاه مرکزی «اسپین‌زر»، در کندز آغاز شده است و تا پنج روز دیگر ادامه خواهد یافت.

ناصرخان ملک‌زاده، یک تن از ورزشکاران در کندز که در وزن ۵۱ کیلوگرام عضویت تیم ملی کشور را نیز دارد، قرار است امسال در وزن ۵۴ کیلوگرام در رشته‌ی کیک‌بوکسینگ به میزبانی کندز رقابت کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی او، سطح رقابت‌های امسال بالا است و ورزشکاران از همه‌ی ولایت‌ها برای رقابت به کندز آمده اند. آقای ملک‌زاده، با خرسندی از برگزاری چنین رقابت‌ها در سطح ملی، می‌افزاید که برای قهرمانی در وزن خود تلاش می‌کند.

در همین حال، شماری از ورزشکاران که از ولایت‌های دیگر که برای شرکت در این رقابت‌ها به کندز آمده اند، از فضای امن ایجادشده برای برگزاری رقابت‌های ورزشی، نیز ابراز خرسندی و بر برگزاری بیش‌تر رقابت‌ها تأکید می‌کنند.

دین‌مرجان همت، یک تن از مربیان رشته‌ی کیک‌بوکسینگ که از پکتیا به کندز آمده است، می‌گوید: «این بسیار خوش‌حال‌کننده است؛ چون قبلاً رقابت‌ها در کابل برگزار می‌شد و اکنون برای هر ولایت سهمیه‌ی میزبانی داده شده است که ورزشکار هر ولایت می‌تواند شانس خود را بیازماید.»

آقای همت، می‌افزاید که ورزشکاران افزون بر رقابت در این جا، با فرهنگ، تاریخ و مکان‌های دیدنی این ولایت نیز آشنا می‌شوند.

از سویی هم، نصیراحمد هاتف، مسئول برگزاری رقابت‌های کیک‌بوکسینگ در کندز، نیز می‌گوید که پس از تحولات اخیر، خرسند است که یک تغییر کلی در بخش ورزش ایجاد شده است.

به گفته‌ی او، کندز امسال در هم‌آهنگی با ریاست تربیت بدنی و ورزش، میزبان ۱۴۰ ورزشکار برتر از همه‌ی ولایت‌ها است و هدف از برگزاری این رقابت‌ها شناسایی چهره‌های برتر برای تیم ملی و رقابت آنان در سطح بین‌المللی است.

در سوی دیگر، محمدفرهاد ذاهب، معاون مالی و رییس داوران رشته‌ی کیک‌بوکسینگ، می‌گوید که این رقابت‌ها در میان ۱۴۰ ورزشکار در رده‌های سنی جوان و بزرگ‌سال، از ۲۵ ولایت به میزبانی کندز جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی او، هدف از برگزاری این رقابت‌ها گزینش ورزشکاران برای تیم ملی جوانان و بزرگ‌سالان و رشد این رشته‌ی ورزشی در سطح ملی است. آقای ذاهب، می‌افزاید که مدت برگزاری این رقابت‌ها شش روز است.

رقابت‌های سرتاسری کیک‌بوکسینگ در حالی به میزبانی کندز برگزار می‌شود که پیش از این رقابت‌های سرتاسری کورش نیز در این ولایت برگزار شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: