رقابت‌های پهلوانی کورش کشور به سطح ملی میان ورزش‌کاران ۱۱ ولایت به مدت دو روز به میزبانی کندز برگزار شد. این رقابت‌ها روز سه‌شنبه، بیست‌و‌چهارم حوت/اسفند میان رده‌های نوجوانان و جوانان آغاز شد و ناوقت روز چهارشنبه میان پهلوانان بزرگ‌سال با حضور رئیس عمومی کمیتۀ ملی المپیک و تربیت بدنی، رئیس عمومی فدراسیون کورش، والی کندز، فرمانده قول‌اردوی عمری و هزاران تن از تماشاگران و شایقان این رشتۀ ورزشی در ورزش‌گاه «سپین‌زر» شهر کندز پایان یافت.

نظرمحمد مطمئن، رئیس عمومی کمیتۀ ملی المپیک و تربیت بدنی کشور که در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، می‌گوید پهلوانانی که در این رقابت‌ها از خود نمایش خوب نشان داده و قهرمان شده‌اند، در آینده قهرمانان این کشور در رقابت‌های بیرون‌مرزی خواهند بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمداشرف تقدیر، معاون فنی فدراسیون کورش افغانستان به سلام‌‌طندار می‌گوید که این رقابت‌ها میان ورزش‌کاران‌ ۱۱ ولایت در دو ردۀ سنی برگزار شد. به گفتۀ آقای تقدیر، پیش از این رقابت‌ها آنان برای داوران یک دور کورس آموزشی را به‌خاطر حکمیت بهتر راه‌اندازی کرده بودند و در این دو روز با هیچ‌گونه مشکل داور روبه‌رو نشدند.

معاون فنی فدراسیون کورش کشور می‌افزاید که در این رقابت‌ها ولایت جوزجان با به‌دست‌آوردن چهار مدال طلا قهرمان مسابقات شد، ولایت کندز با دو مدال طلا به مقام دوم و ولایت بدخشان با یک مدال طلا به مقام سوم این رقابت‌ها دست یافتند. او می‌گوید آنان پهلوانانی را که در این رقابت‌ها درخشیده و مدال کسب کرده‌اند، به تیم ملی برای شرکت به مسابقات بیرون‌مرزی انتخاب می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

منصور سروری از کندز و عبدالبصیر از جوزجان، دو تن از پهلوانانی که در این مسابقات به مدال طلا دست یافته‌اند، می‌گویند که خوش‌حال‌اند در این رقابت‌های بزرگ و به سطح ملی برای ولایت‌های‌شان مدال کمایی کردند. این دو ورزش‌کار تأکید می‌کنند که تلاش خواهند کرد تا با آماده‌گی‌های کامل و بهتر در رقابت‌های خارجی کورش شرکت کنند و به کشورشان مدال به‌دست آورند.

لازم به یادآوری‌ست که در روز نخست این رقابت‌ها در رده‌های جوانان، ولایت کندز با کسب پنج مدال طلا مقام اول و ولایت‌های تخار و جوزجان با کسب یک‌یک مدال طلا در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: