سومین دور مسابقات کورش کشور زیر نام «جام شهدای پهلوانان» که دو روز پیش با شرکت ورزشکاران ۱۰ ولایت کشور در ولایت کندز راه‌اندازی شده بود، به پایان رسید.

مسئولان فدراسیون کورش در کندز می‌گویند که در این رقابت‌ها پهلوانان ولایت کندز با به‌دست‌آوردن چهار مدال طلا در جای‌گاه نخست و ولایت‌های تخار و فاریاب هر کدام با یک مدال طلا در جای‌گاه بعدی قرار گرفتند.

محمدانور جی، مسئول کورش کندز می‌گوید که این مسابقات دو روز را دربر گرفت و از هر ولایت ۱۰ ورزشکار در این مسابقات شرکت کرده بودند.

منصور بیک، داور ملی کورش و از مدال‌آوران بین‌المللی این رشتۀ ورزشی می‌گوید که آنان این مسابقات را به گونۀ منظم و سیستماتیک در کندز برگزار کردند. به گفتۀ او، آنان قوانین و مقررات داوری را به شکل پیش‌رفته آموزش دیده‌اند و در این رقابت‌ها معیارهای بلند داوری را به نمایش گذاشتند.

در همین حال، شماری از ورزشکاران رشتۀ کورش که در این رقابت‌ها موفق به دریافت مدال شده‌اند می‌گویند، خوش‌حال‌اند در این‌گونه مسابقاتی که به سطح بلند برگزار شده است، شرکت کرده‌اند. به گفتۀ آنان، از شرکت در این رقابت‌ها تجربۀ خوبی کسب کرده‌اند و تلاش خواهند کرد که با آماده‌گی‌های زیاد در مسابقات بیرونی شرکت کنند.

عبدالحکیم نعیمی، برندۀ مدال طلا در وزن ۸۱ کیلوگرام از کندز می‌گوید: «در سومین دور مسابقات جام شهدا اشتراک کرده بودم، خوش‌بختانه در وزن ۸۱ کیلوگرام با شکست‌دادن چهار حریف خود مقام اول را از آن خود کردم. در این مسابقات ولایت‌های زیادی شرکت کرده بودند و امیدوار هستیم سال‌های آینده نیز هم‌چو رقابت‌ها راه‌اندازی شود.»

لازم به یادآوری‌ست که مسابقات ورزشی کورش از دو سال به این‌سو در کابل برگزار می‌شد و سومین دور آن در کندز راه‌اندازی شد. شرکت مخابراتی روشن پشتی‌بانی مالی این رقابت‌ها را برعهده داشت و بهترین‌های این مسابقات از سوی فدراسیون کورش سهمیۀ رقابت‌های کشور تایلند را کسب کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: