شماری از باشندگان کابل، از وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهند که برای تأمین امنیت در روزهای عید فطر، بیش‌تر تلاش کند. آنان، می‌گویند در مکان‌هایی که مردم در روزهای عید بیش‌تر تجمع می‌کنند، وزارت امور داخله باید تدابیر شدید امنیتی را بگیرد.

توفان، باشنده‌ی شهر کابل، می‌گوید: «خواست من از وزارت امور داخله این است که در روزهای عید نیروهای امنیتی خود را در مکان‌هایی که مردم تجمع دارند و مکان‌های عمومی است، بیش‌تر کرده و امنیت آن ساحات را بیش‌تر تأمین کند.»

محمدسلیم، دیگر باشنده‌ی شهر کابل، نیز می‌گوید: «در مناطقی که زیاد جمع‌وجوش است و مردم در روزهای عید به تفریح می‌روند، امنیت باید زیاد باشد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، مسئولان در وزارت امور داخله، از روی‌دست‌گرفتن تدابیر شدید امنیتی در روزهای عید فطر در سراسر کشور خبر می‌دهند و می‌گویند در مکان‌هایی که شهروندان بیش‌تر در روزهای عید تجمع می‌کنند، امنیت تأمین شده است.

بسم‌الله حبیب، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، به سلام‌وطندار می‌گوید که بخش‌های خدماتی پلیس برای رسیدگی به رویدادهای احتمالی ضد امنیت در کشور، نیز آمادگی دارند.

او می‌افزاید: «به مردم اطمینان می‌دهیم که در روزهای عید امنیت مساجد و مکان‌هایی که مردم در آن جاها تجمع می‌کنند، زیر پوشش امنیتی قرار خواهند گرفت. بخش‌های خدماتی پلیس مانند اطفاییه و مراکز صحی و مراکز اطلاعاتی ۱۱۹ برای رسیدگی به رویدادهای احتمالی در کشور فعال هستند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان در این وزارت، از شهروندان می‌خواهند که در صورت روبه‌روشدن با موارد مشکوک، با پلیس هم‌کاری کنند.

گفتنی است که وزارت امور داخله برای پیش‌گیری از رویدادهای ترافیکی در روزهای عید فطر، از رانندگان می‌خواهد که در هنگام رانندگی طبق اصول و مقررات ترافیکی، عمل کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: