شماری از باشندگان کابل، با نگرانی از افزایش تجمع مردم در مکان‌های مختلف از جمله مسجدها و تفریح‌گاه‌ها در روزهای عید، از مسئولان امنیتی می‌خواهند که برای جلوگیری از رویدادهای احتمالی امنیتی مانند سرقت و انفجار در پایتخت، تأمین امنیت در شهر را افزایش دهند.

عبدالقدیر، باشنده‌ی کابل، می‌گوید: «تأمین امنیت و نظم عامه باید باشد تا مردم به خوبی عید را سپری کنند. هر کس هم‌راه فامیل می‌رود به تفریح. امنیت جایی را باید بگیرند که آن جا تجمع زیاد باشد. امکان این است که دشمن شاید مواد انفجاری را جاسازی کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالمتین، دیگر باشنده‌ی کابل، نیز می‌گوید که باید به شمار ایست‌های بازرسی در منطقه‌های مختلف شهر افزوده شود. «موترسایکل‌ها و اسناد موترها را باید بررسی کنند. از دولت می‌خواهیم جاهایی که شلوغ است؛ مثل بازار و نمازهای جماعت را باید بررسی کنند .»

همین گونه، دیگر باشندگان کابل، می‌گویند که اگر در شهر امنیت تأمین نشود، مردم نمی‌توانند که برای تجلیل از عید و تفریح، در بیرون گشت‌وگذار کنند.

در همین حال، مسئولان در وزارت امور داخله، از تأمین امنیت در روزهای عید قربان، اطمینان می‌دهند.

بسم‌الله حبیب، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌گوید که برای سهولت باشندگان در روزهای عید، تدابیر شدید امنیتی گرفته می‌شود که نیروهای پلیس، آمادگی‌های لازم برای تأمین امنیت در سراسر کشور را دارند.

او می‌افزاید: «نیروهای پلیس آمادگی لازم را در سراسر کشور برای تأمین امنیت در دست دارند؛ به خصوص جاهایی که تمام مسجدها و مکان‌هایی که مردم ما در روزهای عید در آن جاها تجمع می‌کنند، تحت تدابیر شدید امنیتی قرار خواهد داشت. برای حفظ آرامش روانی، شلیک‌های شادیانه و پتاقی، ممنوع است.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، امین‌الله طیب، معاون قول‌اردوی «۳۱۳ مرکزی»، به سلام‌وطندار می‌گوید که برای تأمین امنیت در روزهای عید قربان، بیش از ۱۰ هزار نیرو در شهر موظف شده اند. «تقریباً ۱۰ هزار مجاهدین امارت اسلامی برای تأمین امنیت بهتر موظف هستند. در روزهای عید برای مردم کابل، هیچ خطری نیست.»

گفتنی است که پیش از این نیز شهروندان در ولایت‌های مختلف، گفته بودند که به دلیل تهدیدهای امنیتی، نمی‌توانند عید را تجلیل و در بیرون گشت‌وگذار کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: