وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، امروز کارزار تطبیق واکسین ضد بیماری «لمپی اسکین» را در ولایت‌های مرکزی کشور آغاز کرد. صدر اعظم، معین این وزارت، می‌گوید که در مرحله‌ی نخست ۱۲۵ هزار دوز واکسین «لمپی اسکین» در ولایت‌های کابل، کاپیسا، پروان، لوگر و میدان‌وردک، تطبیق می‌شود.

در همین حال، شماری از دام‌داران با ابراز خرسندی از آغاز کارزار تطبیق واکسین ضد «لمپی اسکین»، می‌گویند‌ که این بیماری آنان را متضرر کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سیدغفار، یک تن از دام‌داران، می‌گوید که این بیماری بر کاروبار دام‌داران آسیب جدی زده و آنان را متضرر کرده است. «شیوع این بیماری برای مال‌داران بیش‌تر صدمه رسانده و مال‌داران را به ورشکستگی روبه‌رو کرده است.»

صدر اعظم، معین وزارت زراعت، می‌گوید که در مرحله‌ی نخست ۱۲۵ هزار دوز واکسین «لمپی اسکین» در ولایت‌های کابل، کاپیسا، پروان، لوگر و میدان‌وردک، تطبیق می‌شود.

با این حال، مسئولان وزارت زراعت از مردم می‌خواهند که حیوانات مبتلا به این بیماری را قرنتین کنند و در بهداشت فردی و جای بودوباش حیوانات توجه جدی داشته باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که بیماری «لمپی اسکین» نوعی بیماری پوستی در گاوهاست که با آسیب شدید پوست و ضایعات داخل دهان و بینی و آبریزش شدید هم‌راه است که باعث لاغری شدید، قطع شیر و مرگ دام می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: