عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح حکومت پیشین و نمایندۀ ویژۀ محمداشرف غنی در امور صلح افغانستان، امروز به کشور بازگشت. تلویزیون ملی افغانستان امروز با پخش ویدیویی از دیدار آقای رحیمی پس از بازگشت به کشور با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی خبر داده است.

در ویدیوی پخش‌شده، امیرخان متقی از بازگشت عبدالسلام رحیمی ابراز خوش‌بینی کرده و این اقدام او را به سود همه خوانده است. متقی در این ویدیو به رحیمی می‌گوید: «حالا که برگشتی، یک‌ روز می‌توانی پای بحث تلویزیونی بنشینی و نظر خود را هرچند مخالف نظر حکومت، بیان کنی.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

امیرخان متقی در این دیدار به رحیمی می‌افزاید: «تصمیم خوبی گرفتید که برگشتید.» متقی در ادامه به عبدالسلام رحیمی، نمایندۀ ویژۀ رئیس‌جمهور پیشین، می‌گوید که اکنون در شهر کابل قطارهای بلند نظامی نیست و شاه و گدا و مأمور و هرکسی بدون تشویش در شهر گشت‌وگذار می‌کنند.

تلویزیون ملی گفته که عبدالسلام رحیمی بازگشتش به کشور را «عشق به وطن» خوانده است که نمی‌توانسته دور از وطن زنده‌گی کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالسلام رحیمی، در زمان حکومت محمداشرف غنی، وزیر دولت در امور صلح بود و در ماه‌های پایانی حکومت او، از سوی غنی به‌عنوان نمایندۀ ویژه در امور صلح معرفی شد که با سقوط نظام، کشور را ترک کرد و اکنون بازگشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: