ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی اعلام کرده که هیأت امارت اسلامی با احمد مسعود، رهبر جبهۀ مقاومت ملی و محمداسماعیل‌ خان، از رهبران جهادی و عضو این جبهه در تهران، پایتخت ایران دیدار کرده است.

سخنگوی امارت اسلامی امروز در توییترش نوشته که هیأت امارت اسلامی به ریاست امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه به احمد مسعود و محمداسماعیل‌ خان اطمینان داده است که آن‌ها می‌توانند بدون کدام نگرانی به کشور بازگردند.

ذبیح‌الله مجاهد افزوده است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا آیندۀ کشور برای همه قابل اطمینان باشد و برای کسی دلیل مخالفت باقی نماند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

حفیظ منصور، از اعضای جبهۀ مقاومت ملی نیز در گفت‌وگو با برخی رسانه‌ها دیدار و گفت‌وگوی هیأت این جبهه با هیأت امارت اسلامی به ریاست امیرخان متقی را تأیید کرده؛ اما جزئیات بیش‌تر دربارۀ این دیدار ارائه نکرده است.

این در حالی‌ست که روز گذشته صبغت‌الله احمدی، سخنگوی جبهۀ مقاومت ملی دیدار رهبر این جبهه با سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی را رد کرده بود.

از سویی هم، روز گذشته گزارش‌هایی مبنی بر تسلیم‌دهی سفارت افغانستان در تهران به امارت اسلامی نیز پخش شده بود. اما سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران گفت که فعالیت‌ دیپلماتیک سفارت افغانستان در تهران مانند تمام سفارت‌خانه‌های خارجی در چارچوب اصول و قواعد تعریف‌شده در کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در مورد روابط دیپلماتیک قرار دارد و هیچ‌گونه تحول و تغییر خارج از آن ممکن نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

احمد مسعود، فرزند احمدشاه مسعود در آستانۀ سقوط کابل به‌دست امارت اسلامی به پنجشیر رفت و در آن ولایت جبهۀ مقاومت علیه امارت اسلامی را شکل داد. در آن‌زمان نیز میان جبهۀ مقاومت ملی و امارت اسلامی گفت‌وگوهایی انجام شده بود، اما نتیجه نداد و نیروهای امارت اسلامی به پنجشیر حمله کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: