احمدالله وثیق، معاون سخنگوی امارت اسلامی، جان‌باختن هشت کودک یک خانواده در اثر گرسنه‌گی در غرب شهر کابل را رد کرده و آن ‌را «پروپاگند» در برابر نظام دانسته است. آقای وثیق امروز در توییترش نوشته است که تمام کوچه‌ها و مسجدهای «شهرک اتفاق» دشت برچی؛ جایی که گفته می‌شد هشت کودک در اثر گرسنه‌گی جان باخته‌ را بررسی کرده‌اند؛ اما هیچ کسی در این باره معلومات نداشته است.

معاون سخنگوی امارت اسلامی افزوده است: «مرگ هشت کودک یک خبر کذب و پروپاگند برضد نظام است.»

این در حالی‌ست که در تاریخ دوم عقرب/آبان یک منبع در غرب شهر کابل به سلام‌وطندار گفته بود که ۲۲ روز پیش در ساحۀ «شهرک اتفاق» واقع در غرب پایتخت، از مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل هشت کودک یک خانواده در اثر گرسنه‌گی جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

منبع افزوده بود که پدر این کودکان چندی پیش به‌دلیل ابتلا به سرطان جانش را از دست داده بود و مادر این کودکان نیز پس از فوت شوهرش در نگرانی این‌که با این هشت کودکش که بی‌سرپرست شده‌اند چه‌گونه زنده‌گی‌اش را سروسامان دهد، قلبش بزرگ‌ شده و در یکی از شفاخانه‌ها جان داده است.

منبع نیز گفته بود این کودکان که شامل چهار پسر و چهار دختر اند، در یک خانۀ گلی زنده‌گی می‌کردند و به نان و غذایی که گاه‌گاهی از سوی همسایه‌های‌شان دریافت می‌کردند، شب‌وروزشان را می‌گذراندند و سرانجام در یکی از روزها و شب‌های همین ۲۲ روز پیش به‌دلیل دست‌رسی‌نداشتن به غذا جان‌های‌شان را از دست دادند.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، با پخش‌ اعلامیه‌یی جان‌باختن این هشت کودک در اثر گرسنه‌گی را تأیید کرده و گفته بود که این روی‌داد در «سایۀ سلطۀ کسانی که حاکمیت‌شان را اسلامی می‌دانند»، رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

خبر مرگ این کودکان در غرب کابل، واکنش‌ بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را نیز به هم‌راه داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: