مسئولان امارت اسلامی افغانستان برای ولایت‌های بامیان و دایکندی از ایجاد کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی در این دو ولایت خبر داده‌اند. به گفتۀ مسئولان کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی در دایکندی، هم‌زمان با ایجاد این کمیسیون‌ ۱۰۰ تن از افراد «نامطلوب» در این ولایت از صف نیروهای امارت اسلامی اخراج شده‌اند.

سیف‌الرحمان محمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی برای بامیان می‌گوید که پس از چاشت روز گذشته (چهارشنبه، دهم قوس/آذر) در نشستی به رهبری ملا عبدالله سرحدی، والی این ولایت، مولوی سیف‌الاسلام، رئیس کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی برای بامیان و دو تن از نماینده‌گان فرماندهی امنیه و ریاست استخبارات این ولایت به‌عنوان اعضای این کمیسیون تعیین شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای محمدی به نقل از صیف‌الاسلام، رئیس تازه تقرر کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی برای بامیان می‌افزاید: «افراد دزد، قاتل و نااهل در امارت اسلامی جای ندارند و تلاش می‌کنیم که مجاهدان در بامیان منظم شوند.» به گفتۀ رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان، عبدالله‌ سرحدی از روند تصفیۀ نیروها نظارت خواهد کرد و از باشنده‌گان بامیان خواسته است که امارت اسلامی را پشتی‌بانی کنند.

در همین حال، دفتر رسانه‌های والی امارت اسلامی برای دایکندی نیز با پخش خبرنامه‌یی گفته که پس از چاشت روز گذشته کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی در این ولایت ایجاد شده است. طبق خبرمانه، ریاست این کمیسیون را عبیدالله فیضانی، رئیس استخبارات امارت اسلامی برای دایکندی برعهده دارد و سه تن از نماینده‌گان دفتر والی، فرماندهی امنیه و قطعۀ سرخ این ولایت اعضای این کمیسیون تعیین شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در خبرنامه آمده است که تاکنون بیش‌تر از ۱۰۰ تن از افراد «نامطلوب» از صف نیروهای امارت اسلامی برای دایکندی، بیرون شده‌اند. بر بنیاد خبرنامۀ دفتر رسانه‌های والی دایکندی، هدف از ایجاد کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی در این ولایت، بیرون‌کردن افراد دزد و نااهل از صف‌ نیروها و جلوگیری از نفوذ اعضای گروه داعش در میان نیروهای امارت اسلامی عنوان شده‌ است.

در خبرنامه نیز نوشته شده است، ۱۲ فردی که چندی پیش به اتهام هم‌کاری با داعش از ولسوالی‌های اجرستان، گیزاب و کجران دایکندی بازداشت شده‌ بودند، پس از تحقیقات از سوی نیروهای امارت اسلامی رها شده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

کمیسیون تصفیۀ صفوف نیروهای امارت اسلامی دو ماه پیش ایجاد شد که در نتیجۀ بررسی، تحقیق و فیصلۀ این کمیسیون، تاکنون صدها فرد «نامطلوب» از صف نیروهای امارت اسلامی در کابل و ولایت‌ها اخراج شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: