سرانجام مجلس نماینده‌گان پس از دو بار ردکردن سند بودجه امروز (دوشنبه، ۴ حوت/ بهمن) پیش‌نویس سوم بودجۀ سال مالی ۱۴۰۰خورشیدی را با اکثریت آرا، تصویب کرد.

اعضای کمیسیون مالی و بودجۀ مجلس نماینده‌گان می‌گوید که در پیش‌نویس سوم سند بودجه سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی، اکثریت خواست‌ها و پیشنهادات اعضای مجلس در نظر گرفته شده است.

به گفتۀ اعضای این کمیسیون افزایش دو هزار افغانی در معاش آموزگاران و کارمندان پایین‌رتبه، اختصاص ندادن بودجه برای شورای عالی مصالحۀ ملی و نفت و گاز، حذف دسترخوان ملی و گنجانیده نشدن بودجه ادارۀ عملیاتی و حمایتی ریاست‌جمهوری از تغییرات عمدۀ در این پیش‌نویس است.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان می‌گوید که از ماه حمل سال آینده ۲هزار افغانی در معاش آموزگاران و کارمندان پایین‌رتبۀ دولتی اضافه می‌شود.

پس از تصویب سند بودجه از سوی مجلس نماینده‌گان، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری کشور از این تصمیم مجلس قدردانی کرده و این اقدام را برای تطبیق به موقع برنامه‌های اساسی دولت به ویژه پروژه‌های توسعه‌یی در تمام کشور، ارزنده خوانده است.

گفتنی‌ست که پیش از این مجلس نمایندگان دوبار سند بودجه سال مالی ۱۴۰۰ را به علت آنچه نامتوازن بودن پروژه‌ها و یک‌سان‌سازی معاشات کارمندان پایین‌رتبۀ دولت عنوان می‌کردند، رد کرد.

بودجۀ سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی ۴۷۳ میلیارد و ۴۱ میلیون افغانی است از این میان ۳۱۱ میلیارد و ۵۰۶ میلیون بودجه عادی و ۱۶۱ میلیارد و ۵۳۵ میلیون افغانی بودجه توسعه‌یی می‌باشد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: