شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان امروز در نشست عمومی این مجلس از بدترشدن وضعیت امنیتی، افزایش مبتلایان به کرونا و دیگر بحران‌هایی که شهروندان کشور با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند، ابراز نگرانی کردند.

آنان می‌گویند که آمریکایی‌ها با دولت افغانستان توافق‌نامۀ امنیتی امضا کردند؛ اما بدون توجه به این توافق‌نامه فرار کردند. اعضای مجلس نماینده‌گان می‌افزایند که مسئولان حکومتی و دیگر کسانی که بر امضای این توافق‌نامه تأکید می‌کردند، دربارۀ سرنوشت این توافق‌نامه نپرسیدند.

محمدصدیق حسن‌زاده، عضو مجلس نماینده‌گان، آمریکا را عامل بحران جاری می‌داند و می‌گوید که با امضای توافق‌نامه جنگ کم نه؛ بل بیش‌تر شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

حمیدالله حنیف، دیگر عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید که برای آمریکایی‌ها جز نفع خودشان، زنده‌گی انسان‌های دیگر ارزش ندارد. او تأکید می‌‍‌کند که خانۀ ملت باید دستاوردهای بیست سالۀ آمریکایی‌ها را ارزیابی کند.

به گفتۀ او، آمریکایی‌ها در حالی از افغانستان بیرون شدند که جز فساد، ناامنی، اختلاف‌های قومی و ترویج فرهنگ اختطاف و ترور، دیگر دستاوردی نداشتند.

با این حال، میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان با ابراز نگرانی از افزایش ناامنی‌ها به کمیسیون وابسته وظیفه سپرد که مسئولان امنیتی را به مجلس فرا بخواند تا دربارۀ مشکلات یادشده بحث شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: