اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، در پایان نمایش‌گاه ملی و بین‌المللی امام ابوحنیفه، می‌گوید که تاجران داخلی با تاجران خارجی، تفاهم‌نامه‌هایی را به ارزش دو میلیون و ۵۰۰ هزار دالر امریکایی امضا کرده اند.  

این نمایش‌گاه که پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته گشایش یافته بود، امروز (پنج‌شنبه، ۱۷ قوس) به پایان رسید.

شفیق‌الله عطایی، رییس عامل اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، می‌گوید که در یک هفته‌ی گذشته ۱۲۰ هزار تن از این نمایش‌گاه دیدن کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، محمدیونس مهمند، معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، برای پرداخت مالیات باقی‌مانده‌ی تاجران از امارت اسلامی خواستار مهلت شد. او، می‌گوید: «مالیات بر تاجران بیش‌تر و کمرشکن است. از امارت اسلامی می‌خواهیم که تخفیف بدهد یا برای سپردن آن، سه ماه مهلت بدهند.»

خیرالدین مایل، معاون دیگر این اتاق، می‌گوید: «ما کارزار استفاده از محصولات وطنی را در مکتب‌ها، مسجدها، قریه‌به‌قریه برگزار می‌کنیم تا استفاده از محصولات وطنی در کشور، ترویج شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در این نمایش‌گاه، بیش‌تر تاجران و سرمایه‌گذاران منطقه برای آشنایی با صنایع دستی زنان و محصولات داخلی افغانستان، شرکت کرده بودند.

به گفته‌ی مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، در این نمایش‌گاه بیش‌تر از ۵۶۵ غرفه گذاشته شده بود که ۱۰۷ غرفه‌ی آن برای زنان اختصاص یافته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: