سیزدهمین «نمایش‌گاه عمومی بین‌المللی تقویت روند اقتصاد افغانستان»، امروز (سه‌شنبه، ۱ قوس) به ابتکار اتحادیه‌ی تاجران و سرمایه‌گذاران در هم‌کاری با وزارت‌های صنعت و تجارت و اطلاعات‌ و‌ فرهنگ، در کابل برگزار شد.

محمدعاطف داعی، مشاور حقوقی اتحادیه‌ی تاجران و سرمایه‌گذاران، می‌گوید که این نمایش‌گاه به هدف بازاریابی برای محصولات وطنی و صنایع دستی، برگزار شده است. او می‌‌افزاید: «این نمایش‌گاه به هدف بازاریابی محصولات وطنی و صنایع دستی میان بازرگانان برگزار شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عکس: حیدرمحمد نظری

در همین حال، مسئولان وزارت صنعت و تجارت می‌گویند برای تاجرانی که علاقه‌مند برگزاری نمایش‌گاه‌های محصولات وطنی در بیرون از کشور باشند، نیز زمینه‌ی برگزاری آن را فراهم خواهند کرد.

نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، می‌گوید: «اگر تاجران ما می‌توانند که در بیرون از کشور نمایش‌گاه‌های بین‌المللی را برای فروش محصولات وطنی برگزار کنند، ما برای عرضه‌ی خدمات بهتر برای شان کار می‌کنیم.»

عکس: حیدرمحمد نظری

سیدحفیظ‌الله سعیدی، فروشنده‌ی محصولات وطنی و فروزان کوهستانی، فروشنده‌ی صنایع دستی که در این نمایش‌گاه اشتراک کرده اند، برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها را برای بازاریابی به محصولات شان مؤثر می‌دانند.

سیدحفیظ‌الله سعیدی، می‌گوید‌: «ما در بخش فروش محصولات وطنی ماست کار می‌کنیم و این گونه نمایش‌گاه‌ها برای بازاریابی مردم ما مهم است.»

فروزان کوهستانی، نیز می‌گوید: «امروز روز اول نمایش صنایع دستی خانم‌ها است و خانم‌ها می‌توانند با بازدید از نمایش‌گاه از صنایع دستی خانم‌ها، خرید کنند و از خلاقیت جدید در بخش صنایع دستی زنان، باخبر شوند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عکس: حیدرمحمد نظری

با این حال، مسئولان اتحادیه‌ی تاجران و سرمایه‌گذاران، می‌گویند که در این نمایش‌گاه بیش‌تر از ۱۰۰ غرفه ایجاد شده و ۵۰ غرفه‌ی آن، به زنان اختصاص یافته است.

به باور کارشناسان اقتصادی، برگزاری نمایش‌گاه‌ها برای محصولات وطنی و صنایع دستی، می‌تواند باعث بازاریابی بهتر این محصولات و رونق‌گرفتن بازار فروش آن شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: