بیست‌وهفتمین نمایش‌گاه خزانی فرآورده‌های کشاورزی با شعار «زراعت معیاری، تضمین‌کننده‌ی اقتصاد کشور» و با حضور مقام‌های امارت اسلامی از جمله عبدالغنی برادر، معاون نخست رییس‌الوزرا و عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس‌الوزرا، امروز (چهارشنبه، ۲۷ میزان) در بادام‌باغ کابل گشایش یافت و برای چهار روز ادامه می‌یابد.

فضل‌‌الباری، معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، هدف از برگزاری این نمایش‌گاه را تقویت بنیه‌ی اقتصادی، توسعه‌ی سکتور کشاورزی و پشتیبانی از فرآورده‌های داخلی و کشاورزان، عنوان می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او می‌گوید: «هدف از برگزاری این نمایش‌گاه پشتیبانی از تولیدات داخلی و کشاورزان کشور است. ما تلاش داریم که برای کشاورزان خود زمینه‌های بهتری فروش فرآورده‌های زراعتی را فراهم کنیم و از شهروندان می‌خواهیم که از محصولات وطنی برای پشتیبانی از کشاورزان استفاده کنند.»

عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، نیز هدف از برگزاری این نمایش‌گاه را پشتیبانی از فرآورده‌های داخلی و کشاورزان عنوان می‌کند.

در همین حال، غنچه‌گل کریمی، یک تن از اشتراک‌کنندگان در این نمایش‌گاه، با ابراز نگرانی از وضعیت زنان در کشور، می‌گوید که امید دارد برگزاری این گونه نمایش‌گاه‌ها، بتواند زمینه‌ی کار را به زنان فراهم کند. او می‌‌افزاید: «در یک سال پسین تعداد زیادی از خانم‌ها بی‌کار شده اند. ما از برگزاری این گونه نمایش‌گاه‌ها ابراز امیدواری می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سیف‌الله نوری، یک تن از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها، می‌تواند برای کشاورزان و زنان تاجر، زمینه‌ی خوب بازاریابی برای فرآورده‌های شان را فراهم کند.

گفتنی ‌است که در این نمایش‌گاه، فرآورده‌های کشاورزی در ۲۶۳ غرفه به نمایش گذاشته شده که ۵۶ غرفه‌ی آن، به صنایع دستی زنان، اختصاص یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: