نمایش‌گاه ملی و بین‌المللی امام ابوحنیفه با حضور تاجران و سرمایه‌گذاران داخلی و کشورهای منطقه، امروز (پنج‌شنبه، ۱۰ قوس) در کابل گشایش یافت و برای هفت روز ادامه می‌یابد.

در این نمایش‌گاه، شمار زیادی از تاجران و سرمایه‌گذاران منطقه حضور داشته و برای آشنایی با صنایع دستی زنان و محصولات داخلی افغانستان، شرکت کرده اند.

محمدیونس مهمند، معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، می‌گوید: «این نمایش‌گاه به هدف بازاریابی محصولات وطنی و صنایع دستی میان بازرگانان برگزار شده است. در این نمایش‌گاه بیش‌تر از ۶۰۰ شرکت حضور دارند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

حبیبه جبارخیل که آچار/تُرشی، مربا و صنایع دست‌سازش در این نمایش‌گاه به نمایش گذاشته شده است، می‌گوید که امیدوار است محصولاتش از این طریق به فروش برسد.

حبیبه می‌افزاید: «سرپرست خانواده ندارم و برای تأمین نیازهای خانواده‌ام، غذای خانگی تهیه کرده و به این جا آمده‌ام که به فروش برسد.»

نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، در این نمایش‌گاه از مردم خواسته است که برای رشد اقتصادی کشور، از محصولات وطنی استفاده کنند.

آقای عزیزی، می‌افزاید: «ما کارزار استفاده از محصولات وطنی را در مکتب‌ها، مسجدها، قریه به قریه برگزار می‌کنیم تا استفاده از محصولات وطنی در کشور، ترویج شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، در بخش گشایش این نمایش‌گاه، پیام صوتی هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، پخش شد که در آن از تاجرانی که در بیرون از افغانستان به سر می‌برند، خواست که به کشور برگردند و برای خودکفایی آن سرمایه‌گذاری کنند.

رهبر امارت اسلامی گفته است: «تاجرانی که در بیرون از کشور زندگی می‌کنند، باید به کشور بیایند و برای خودکفایی کشور سرمایه‌گذاری کنند.»

به گفته‌ی مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، در این نمایش‌گاه بیش‌تر از ۵۶۵ غرفه گذاشته شده که از این میان، ۱۰۷ غرفه‌ی آن برای زنان اختصاص داده شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: