عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرا و شماری دیگر از مقام‌های امارت اسلامی، امروز یک شرکت سهامی به‌نام «افغان انویست/سرمایۀ افغان» را با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دالری به‌طور رسمی افتتاح کردند.

شیرباز کمین‌زاده، رئیس شرکت سهامی افغان انویست، می‌گوید که این شرکت ۱۳ سرمایه‌گذار دارد و تلاش می‌شود تا شمار سرمایه‌گذاران آن به ۴۰  تا ۵۰ تن برسد. به گفتۀ او، اکنون زمان آن رسیده است که زمینۀ کار به جوانان در بخش‌های مختلف فراهم شود.

کمین‌زاده می‌افزاید: «همۀ ما جمع شده‌ایم و این تعهد ماست که در قدم اول ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دالر در چهار بخش سرمایه‌گذاری ابتدایی کنیم. اول در بخش انرژی، بعد معادن و زیربنا و در نهایت در بخش زراعت سرمایه‌گذاری می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این نشست، نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، می‌گوید که حکومت به پشتی‌بانی خود از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف ادامه می‌دهد و اکنون شمار بسیاری از سرمایه‌گذاران از مسیر این شرکت باهم شریک شده‌اند که به‌طور مشترک در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گفتۀ او، با شماری از سرمایه‌گذاران در بیرون از کشور نیز گفت‌وگو شده و از آنان برای بازگشت به کشور دعوت شده است. عزیزی می‌افزاید که سطح صادرات در سال جاری نیز به ۲ میلیارد دالر خواهد رسید و برخی از سرمایه‌گذاران مشکلات‌شان را با او در میان گذاشته‌اند تا برای حل آن با بانک جهانی و سازمان ملل متحد گفت‌وگو شود.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت می‌گوید: «آبادی کشور با یک‌دست انجام نمی‌شود. بخش خصوصی با ما متعهد است و هر دو طرف تلاش می‌کنند تا وطن را با دستان خود آباد کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرا و رئیس کمیسیون اقتصادی امارت اسلامی، در این نشست می‌گوید افغانستان سرشار از معادن است که با استفاده از آن مردم می‌توانند از فقر نجات یابند. او نیز از سرمایه‌گذاران می‌خواهد که به کشور بازگردند.

عبدالغنی برادر می‌افزاید: «ما در آینده از آنان پشتی‌بانی می‌کنیم و به مشکلات آنان ان‌شاءالله رسیده‌گی می‌شود و این مشکلات را حل می‌کنیم.»

گفتنی‌ست که هم‌اکنون تولیدات افغانستان کم‌تر از مقدار نیاز آن است و این امر سبب وارداتی‌شدن کشور شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: