ارگ، با پخش خبرنامه‌ای در حساب کاربری اکس خود از امضای قرارداد ساخت فاز دوم قطعه‌ی چهارم خط آهن خواف_هرات، میان اداره‌ی خط آهن افغانستان و شرکت «گاما گروپ» با حضور عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، خبر داده است. بر اساس اعلام ارگ، این قرارداد روز پنج‌شنبه، ۹ حمل، امضا شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در خبرنامه آمده است: «فاز دوم قطعه‌ی چهارم خط آهن خواف_هرات ۴۷ کیلومتر طول دارد که هزینه‌ی مجموعی آن به ۵۳ میلیون دالر می‌رسد. قرار است که تا حدود دو سال دیگر کار این پروژه به صورت معیاری تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شود. این آخرین قسمت پروژه‌ی راه آهن خواف_هرات است که از رباط پریان آغاز و به میدان هوایی بین‌المللی هرات و به شهرک صنعتی این ولایت می‌رسد.»

ارگ نوشته است که با تکمیل این فاز، پروژه‌ی اتصال منطقه‌ای خواف_هرات، افغانستان به بندرهای مهم دریایی ایران وصل خواهد شد و از طریق شبکه‌ی راه آهن ترکیه به اروپا خواهد رسید. «علاوه بر این، با عبور از خاک افغانستان زمینه برای افزایش سطح انتقال اموال تجارتی بین آسیای مرکزی و جنوبی را نیز فراهم می‌کند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

گفتنی است که با ساخت فاز دوم قطعه‌ی چهارم خط آهن خواف_هرات، امکان تمدید شبکه‌ی خط آهن در ولایت‌های فراه، نیمروز، هلمند و کندهار فراهم می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: