محمدنسیم محمدی، رییس خط آهن هرات، امروز (دوشنبه، ۱۶ دلو) در یک نشست خبری در ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت، می‌گوید که میزان انتقال کالاهای بازرگانی از طریق خط آهن خواف_هرات در سال آینده‌ی خورشیدی‌ از ۳۰۰ هزار تُن به ۵۰۰ هزار تُن افزایش خواهد یافت.

او می‌افزاید: «قرارداد به گونه‌ای شده که در آغاز سال از ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تُن انتقالات شده می‌تواند؛ ولی ما ظرفیت بیش‌تر از این را داریم و می‌توانیم در اول سال تا ۵۰۰ هزار تُن کالا را انتقال دهیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در سوی دیگر، عبدالحمید حامد، رییس گمرک هرات، نیز می‌گوید که درآمدهای این گمرک در مقایسه با سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است. او می‌افزاید: «نسبت به سال گذشته عواید گمرک هرات زیاد شده است. ما برای بازرگانان سهولت‌های لازم را فراهم کردیم تا آن‌ها به آسانی کار کنند. شفافیت در گمرک بلند رفته؛ به همین خاطر میزان فساد به صفر رسیده است.»

رییس گمرک هرات، می‌افزاید که در سال روان برنامه‌هایی را برای بلند‌بردن ظرفیت کاری و سرعت‌بخشیدن کار در گمرک هرات، عملی کرده اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

بر اساس آمار ریاست خط آهن هرات، در سه ماه گذشته شش هزار و ۷۶۶ تُن کالای بازرگانی از طریق خط آهن خواف_هرات به ایران و ترکیه انتقال یافته که بیش‌تر میوه‌ی خشک، زعفران و معادن بوده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: