رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌‌اند که دادگاهی در این کشور به دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته فرصت داده است که دربارۀ سرنوشت پول‌های منجمدشدۀ افغانستان تصمیم بگیرد.

براساس گزارش این رسانه‌ها، مهلت قانونی تصمیم‌گیری دولت آمریکا دربارۀ پول‌‌های منجمدشدۀ افغانستان روز گذشته به پایان رسید؛ اما سارا نتبرن، قاضی یک دادگاه در منهتن تا ۱۱ فبروی به وزارت عدلیۀ آمریکا مهلت داده است که دربارۀ پول‌هایی که در بانک‌های این کشور وجود دارد، تصمیم بگیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که ایالات متحدۀ آمریکا به‌دنبال روی‌کارآمدن امارت اسلامی، بیش از نُه میلیارد دالر دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان در بانک‌های آن کشور را بسته کرد. از سویی هم، براساس گزارش‌ها، هم‌اکنون خانواده‌های قربانیان حمله‌های یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ مدعی دریافت این مقدار پول به‌عنوان غرامت‌اند؛ اما امارت اسلامی بر آزادی آن تأکید دارد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید پیش از این آزادی پول‌های منجمدشدۀ افغانستان را پیچیده و چالش‌برانگیز خوانده و گفته بود که دعوای حقوقی خانواده‌های قربانیان حمله‌های یازدهم سپتامبر یکی از پیچیده‌گی‌های این موضوع است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، وزارت امور خارجه گفته که هیأت امارت اسلامی در نشست اخیر اسلو با مقام‌های ارشد وزارت خزانه‌داری آمریکا دربارۀ پول‌های منجمد‌ه‌شده و تحریم‌های اقتصادی گفت‌وگوهای جدی و مؤثر انجام داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: