شماری از اعضای شورای ولایتی فاریاب تأیید می‌کنند که از دو هفته به این‌سو گذرگاه آقینه تعطیل است و اموال تجارتی نیز از ترکمنستان وارد کشور نمی‌شود. انیسه تینچ، عضو شورای ولایتی فاریاب به سلام‌وطندار می‌گوید که جنگ‌جویان طالبان تا ۱۲ کیلومتری گذرگاه آقینه خود را رسانده‌اند.

به گفتۀ بانو تینچ، از همین‌رو کارمندان این گذرگاه از دو هفته به این‌سو از ترس طالبان نمی‌توانند به وظیفه‌های‌شان بروند. این عضو شورای ولایتی فاریاب می‌افزاید که در این مدت هیچ کالایی از ترکمنستان وارد کشور نشده و بهای اجناس در ولسوالی‌های این ولایت نیز افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، آق‌محمد نوری، دیگر عضو شورای ولایتی فاریاب نیز به سلام‌وطندار می‌گوید، به‌شمول بازرگانان کسانی که در گذرگاه آقینه سرگرم کاروبار شخصی و دولتی بودند، همه بی‌کار شده‌اند.

با این‌ حال، بازرگانان فاریاب با ابراز نگرانی می‌گویند که پس از بسته‌شدن روند واردات نفت‌وگاز از ترکمنستان به کشور، بهای نفت‌وگاز در بازارها افزایش یافته است. معاذالله، یک تن از نفت‌فروشان در شهر میمنه، مرکز فاریاب می‌گوید که پس از بسته‌شدن گذرگاه آقینه، یک لیتر تیل پترول از ۴۵ افغانی به ۵۵ افغانی افزایش یافته که سبب نگرانی باشنده‌گان این ولایت شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رفیع‌الله تابع، سخنگوی وزارت مالیه به سلام‌وطندار وقت گذاشت که در این باره معلومات ارایه می‌کند؛ اما با گذشت چندین روز در این باره پاسخ نداد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: