به تازگی شماری از رسانه‌ها گزارش داده اند که عبدالحنان محمدی، خبرنگار محلی خبرگزاری «پژواک» در کاپیسا، در زندان استخبارات امارت اسلامی هر روز «شکنجه» می‌شود. آقای محمدی حدود سه ماه پیش از ولسوالی حصه‌ی اول کوهستان کاپیسا بازداشت شده بود.

اما بلال کریمی، از معاونان سخن‌گوی امارت اسلامی، در گفت‌و‌گو با سلام‌وطندار می‌گوید که حکومت سرپرست امارت اسلامی پشتیبان آزادی بیان و رسانه‌هاست و اکنون در زندان‌های امارت اسلامی هیچ خبرنگاری وجود ندارد و کسی به نام خبرنگار زندانی نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، بستگان عبدالحنان محمدی نیز می‌‌گویند که او از حدود سه ماه به این سو در زندان‌های امارت اسلامی به سر می‌برد. اسحاق محمدی، برادر عبدالحنان محمدی، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که از ماه جوزای امسال تا کنون، برادرش در قید امارت اسلامی است و هنوز رها نشده است. او خواهان رهایی فوری برادرش است‌.

عبدالحنان محمدی، خبرنگار محلی در کاپیسا

در همین حال، ظریف کریمی، مسئول نهاد پشتیبان رسانه‌های آزاد افغانستان یا نی، هم‌چنان به سلا‌م‌وطندار می‌گوید‌ که عبدالحنان محمدی تا کنون در بند امارت اسلامی است و رها نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آقای کریمی می‌‌افزاید که در یک سال گذشته ۸۹ قضیه‌ی خشونت علیه خبرنگاران در این نهاد ثبت شده است. او، بازداشت، لت‌وکوب، تهدید و برخورد غیرمسلکی از سوی نیروهای امارت اسلامی را، از موردهای برجسته‌ی قضیه‌های خشونت علیه خبرنگاران عنوان کرده است.

با این حال، مسئول نهاد پشتیبان رسانه‌های آزاد افغانستان از مقام‌های امارت اسلامی می‌خواهد که عبدالحنان محمدی را فوری رها کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: