ریاست تدارکات اداره‌ی امور امارت اسلامی، ۱۲۵ آمبولانس جدید را که قرارداد خرید آن‌ در حکومت پیشین با اوزبیکستان بسته شده بود، امروز به وزارت صحت عامه تحویل داد.

عبدالرحیم رحیمی، سرپرست ریاست تدارکات اداره‌ی امور، می‌گوید که این آمبولانس‌ها با هزینه‌ی شش میلیون و ۴۵۱ هزار و ۶۱۲ دالر امریکایی، از اوزبیکستان خریداری شده و امروز به گونه‌ی رسمی به وزارت صحت عامه سپرده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالرحیم رحیمی، می‌افزاید: «با درخواست وزارت صحت عامه، این‌ها را از کشور اوزبیکستان منتقل کردیم و امروز تسلیم شان می‌کنیم. این برای ما یک دست‌آورد بزرگ است.»

در همین حال، مسئولان وزارت صحت عامه، می‌گویند که این آمبولانس‌ها در سراسر کشور و به مناطقی فرستاده خواهد شد که به آن‌ها نیاز شدید وجود دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شرافت زمان، سخن‌گوی وزارت صحت عامه، می‌گوید: «این ۱۲۵ عراده آمبولانس که از اوزبیکستان خریداری شده است، به آن مناطق کشور فرستاده خواهد شد که به آن‌ها نیاز شدید دارند. این آمبولانس‌ها با معیارهای مورد نیاز برابر است.»

این در حالی است که در بسیاری از مناطق کشور، بیماران برای رفتن به مرکزهای درمانی با مشکل روبه‌رو اند و شهروندان در بیش‌تر ولسوالی‌های دوردست، به آمبولانس‌ دست‌رسی ندارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: