قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه‌ی افغانستان، پس از بازگشت از «کنفرانس جی۵» که به میزبانی کشور ایران برگزار شده بود، روز گذشته در یک نشست در هرات از معیاری‌شدن نظام صحی کشور در آینده‌ی نزدیک خبر داده است.

سرپرست وزارت صحت عامه گفته است که در «کنفرانس جی۵» نمایندگان کشورهای افغانستان، ایران، عراق، پاکستان و نماینده‌ی سازمان صحی جهان شرکت کرده بودند و برای ارتقای ظرفیت و رشد بخش صحت افغانستان، با کشورهای عضو این نشست به تفاهم رسیده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای عباد، شمار متخصصان در کشور را اندک شمرده و افزوده که در «کنفرانس جی۵» در کنار فرستادن پزشکان و دانش‌جویان افغان برای آموزش به ایران، هم‌چنان بر ساخت شفاخانه‌های معیاری در کشور تفاهم صورت گرفته است.

سرپرست وزارت صحت بر معیاری‌سازی نظام صحی کشور تأکید می‌کند و می‌افزاید که آنان با ایجاد یک پالسی مشخص، تلاش می‌کنند تا پس از این مردم برای درمان به بیرون از کشور نروند و تمام فعالیت‌های صحی در داخل کشور انجام شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بخش صحت افغانستان طی سال‌های گذشته نتوانسته است که به گونه‌ی کامل به مشکلات مردم رسیدگی کند.

سرپرست وزارت صحت عامه در حالی بر معیاری‌سازی نظام صحی کشور تأکید می‌کند که هم‌اکنون شمار زیادی از باشندگان ولسوالی‌های دوردست هرات به دلیل نبود پزشک و امکانات صحی، با ده‌ها مشکل به مرکز هرات سفر می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: