ریاست عمومی استخبارات امارت اسلامی اظهارات اخیر ژنرال فرانک کنت مک‌کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحدۀ آمریکا یا سنتکام، مبنی بر این‌که گروه دولت اسلامی (داعش) در حال جذب جنگ‌جویان جدید در افغانستان است، را رد کرده است.

ژنرال فرانک کنت مک‌کنزی روز جمعه، بیست‌وهفتم حوت در یک نشست خبری گفت که آزادی زندانیان داعش توسط امارت اسلامی از زندان‌های پلچرخی و بگرام، سبب تقویت این گروه در افغانستان شده است. او در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی دربارۀ توانایی گروه دولت اسلامی در افغانستان گفت که این گروه احتمالاً چند هزار جنگ‌جو در این کشور دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مک‌کنزی در عین حال افزود زمانی که امارت اسلامی «زندان‌های پلچرخی و پروان را گشودند، استعدادها و توانایی جدید را به داعش تزریق کردند. آن‌ها [امارت اسلامی] اکنون نتیجۀ آن تصمیم بسیار کوته‌بینانه را درو می‌کنند.» فرمانده سنتکام افزود که داعش هم‌چنان به‌دنبال حمله به ایالات متحده است و این گروه آرزوی انجام این کار را دارد.

فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت که او فکر می‌کند که امارت اسلامی تلاش خواهد کرد تا عملیاتی را برای محدودکردن داعش انجام دهد. او سرکوب داعش را هدف سخت امارت اسلامی خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اما ریاست عمومی استخبارات امارت اسلامی این اظهارات ژنرال مک‌کنزی را به شدت رد کرده و آن را «بخشی از پروپاگاند استخباراتی و یک نوع کارزار/کمپاین برای داعش» خوانده است. این ریاست در توییترش نوشته است: «ما به ملت، همسایه‌گان و جهان اطمینان می‌دهیم که داعش دیگر در افغانستان موضوع نگران‌کننده نیست.»

این در حالی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، در نتیجۀ حمله‌هایی که شاخۀ خراسان گروه داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است، در ولایت‌های مختلف کشور صدها تن کشته و زخمی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: