ژنرال فرانک کنت مک‌کنزی، فرمانده پیشین فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحدۀ آمریکا یا سنتکام، به تازه‌گی گفته است که احتمال دارد نیروهای آمریکایی به افغانستان بازگردند.

رسانه‌ها امروز به نقل از مک‌کنزی گزارش داده‌اند که او تابستان گذشته به جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا هشدار داده بود که در صورت عقب‌نشینی کامل آمریکا، دولت افغانستان سقوط می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ فرمانده پیشین سنتکام، برخلاف تضمین‌های زبانی مقام‌های امارت اسلامی مبنی بر جلوگیری از گسترش افراط‌گرایی در افغانستان، این کشور به مکانی امن سازمان‌های هراس‌افگنانه مانند القاعده و داعش تبدیل شده است.

ژنرال مک‌کنزی افزوده است: «به نظر من این مطابق با منافع بلندمدت ایالات متحده است که اجازه ندهد مرکزهای افراط‌گرایی خشونت‌آمیز در افغانستان رشد و گسترش یابد و من به این باورم که زیر حاکمیت امارت اسلامی، احتمالاً این اتفاق خواهد افتاد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که کشته‌شدن ایمن ‌الظواهری، رهبر شبکۀ القاعده، توسط یک هواپیمای بی‌سرنشین آمریکایی در کابل، منجر به تردید دربارۀ ادعای امارت اسلامی مبنی بر جلوگیری از حضور هراس‌افگنان در افغانستان شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: