مسئولان شهرداری کابل از آغاز کارزار نهال‌شانی در این شهر خبر داده‌اند. نعمت‌الله بارکزی، سخنگوی این نهاد می‌گوید که این کارزار از امروز آغاز شده است و تا یک ماه دیگر در مناطق مختلف شهر کابل ادامه دارد.

سخنگوی شهرداری کابل می‌افزاید که قرار است در این کارزار حدود ۲۰۰ هزار اصله نهال در بخش‌های مختلف شهر غرس شود. به گفتۀ او، انتظار می‌رود که با پشتی‌بانی مردم این رقم افزایش یابد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نعمت‌الله بارکزی می‌افزاید: «کمپاین/کارزار امروزی که در اول حوت شروع شده، به این مناسبت است که تا می‌توانیم مسألۀ سرسبزی را در شهر کابل جدی بگیریم. در حد اعظمی تا جایی که امکان دارد تا آخر حوت ما نهال غرس می‌کنیم.»

در همین حال، عصمت‌الله عاصم، معین شهرداری کابل، در مراسم گشایش کارزار نهال‌شانی از شهروندان می‌خواهد که برای ایجاد سرسبزی و ازبین‌بردن آلوده‌گی هوا، هر فرد یک نهال غرس کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای عاصم تأکید می‌کند که پایتخت‌نشینان باید برای بهبود وضعیت محیط زیست، در حفظ و نگه‌داری مناطق سبز تلاش کنند. او می‌گوید: «وظیفۀ همه ماست که کم‌ازکم یک‌یک نهال غرس کنیم تا از این طریق مسئولیت شهروندی خود را ادا کرده باشیم.»

مسئولان شهرداری کابل می‌افزایند که هرچند غرس حدود ۲۰۰ هزار اصله نهال در پایتخت اندک است، اما بازرگانان وعده داده‌اند که حدود ۱۰ هزار اصله نهال دیگر را نیز به این نهاد کمک می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: