به‌دنبال بی‌ثباتی بهای دالر و پس از آن تغییر بهای مواد خوراکی و سوختی، شهرداری کابل از ایجاد کمیسیون منع احتکار و کنترل نرخ مواد اولیه خبر داده است.

نعمت‌الله بارکزی، سخنگوی شهرداری کابل، امروز در هنگام ارائۀ گزارش‌ فعالیت‌ها و دستاوردهای پنج ماه پسین این اداره می‌گوید که کمیسیون نام‌برده نرخ‌نامۀ مشخصی به دکان‌داران مواد خوراکی و تانک‌های تیل‌فروشی ارائه می‌کند.

سخنگوی شهرداری کابل می‌افزاید که پس از آغاز فعالیت کمیسیون یادشده و توزیع نرخ‌نامه، نهادهای مسئول بازار مواد خوراکی و سوختی را به‌طور جدی کنترل و با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نعمت‌الله بارکزی می‌گوید: «براساس حکم رئیس‌الوزرا، کمیسیون منع احتکار و کنترل اقلام به ریاست شهرداری کابل ایجاد شده است که در آن وزارت امور داخله، استخبارات، لوی سانورالی/دادستانی کل، اتاق‌های تجارت و در عین حال صنف پیشه‌وران، علافان، قصابان و نماینده‌گان تانک‌های تیل نیز در آن شامل‌اند.»

شهرداری کابل می‌گوید که پس از حاکم‌شدن امارت اسلامی تغییرات مثبتی در تنظیم‌ بازار، سرسبزی، تنظیف و تحقق قوانین به‌میان آمده است. این نهاد تأکید می‌کند که شهرداری کابل توانسته است فعالیت ۵۹۱ بلندمنزل غیرقانونی را متوقف کند و صدها جریب زمین دولتی را از غاصبان آن واپس گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، عبدالرشید بلوچ، شهردار کابل در این نشست می‌گوید که تلاش‌ها برای بهبود وضعیت محیط‌زیستی کابل همانند پنج ماه گذشته جریان دارد. او می‌افزاید: «ما در طول پنج ماه خدمات بسیاری را به شهروندان کشور به‌میان آورده‌ایم و وعده می‌دهیم که سهولت‌های بیش‌تری را به پایتخت‌نشینان فراهم کنیم.»

مسئولان شهرداری کابل نیز از افزایش درآمدهای این نهاد سخن به‌میان می‌آورند و می‌گویند که در پنج ماه گذشته بیش از ۲ میلیارد افغانی درآمد جمع‌آوری کرده‌اند؛ در حالی که این رقم نسبت به سال گذشته ۴۰۰ میلیون افغانی افزایش را نشان می‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: