امارت اسلامی برای جلوگیری از افزایش بیش‌تر فقر و بی‌کاری، روند توزیع گندم در برابر کار را روی‌دست گرفته است. برنامۀ «کار در برابر گندم» امروز از سوی مسئولان شهرداری کابل گشایش یافت. مسئولان شهرداری کابل می‌گویند که این برنامه شامل دو پروژه می‌شود؛ پروژۀ پاک‌کاری جویچه‌ها و کانال‌ها توسط مردان و پروژۀ آگاهی‌دهی در مورد تفکیک زباله‌ توسط زنان.

مولوی حمدالله نعمانی، معین شهرداری کابل در مراسم گشایش این برنامه می‌گوید، شمار افرادی که در این پروژه‌ها استخدام می‌شوند، به‌طور مجموعی به ۳ هزار و ۹۲۱ تن می‌رسند که شامل ۲ هزار و ۱۱۸ مرد و یک‌هزار و ۸۰۳ زن می‌شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مولوی حمدالله نعمانی، معین شهرداری کابل

آقای نعمانی می‌افزاید: «یک بخش آن‌ها که مردان‌اند، ۲ هزار و ۱۱۸ تن‌ هستند که در بخش پاک‌کاری جویچه‌ها و کانال‌ها مصروف می‌شوند و بخش دیگر که یک‌هزار و ۸۰۳ زن‌اند، در بخش آگاهی‌دهی عامه کار خواهند کرد و برای مردم در رابطه به صفانگه‌داشتن و مقبول‌نگه‌داشتن شهر آگاهی‌دهی خواهند کرد.»

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

اما افرادی که در این برنامه شرکت کرده‌اند، با ابراز ناخشنودی از این برنامه می‌گویند که توزیع گندم به آنان کافی نیست و امارت اسلامی باید اقدامات بیش‌تری را روی‌ست گیرد.

برنامۀ «کار در برابر گندم» در حالی در شهر کابل گشایش می‌یابد که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی بیش‌تر کارمندان دولت معاش نگرفته‌اند. آنان از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که هرچه زودتر معاش‌های‌شان را پرداخت کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: