شماری از باشنده‌گان پایتخت شاکی‌اند که هم‌زمان با افزایش بهای دالر در برابر افغانی، بهای مواد خوراکی نیز افزایش یافته است. به گفتۀ پایتخت‌نشینان، با آن‌که شمار بسیاری از شهروندان بی‌کار اند و توانایی خرید مواد خوراکی را ندارند، اکنون افزایش بهای مواد خوراکی آنان را با مشکل‌های جدی روبه‌رو کرده است.

نظرمحمد، یکی از باشنده‌گان کابل می‌گوید: «خرید تمام اجناس به دالر است. جنس‌ها دالری است، وقتی دالر بلند رفت نرخ را بالا برد. نرخ باید ازران باشد که مردم بتوانند چیزی بخرند تا مشکلات‌شان حل شود.»

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

باشنده‌گان کابل از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که با روی‌دست‌گرفتن طرح‌های کاربردی، بحران اقتصادی کنونی را مدیریت و در کنترل مواد خوراکی نیز نقش خود را به‌عنوان نظام حاکم ایفا کنند.

اما بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی به سلام‌وطندار می‌گوید، راه‌کار مدیریت و کنترل مواد خوراکی از سوی نهادهای مسئول درنظر گرفته شده و درصورت تخلف، با گران‌فروشان برخورد قانونی می‌شود. او ابراز امیدواری می‌کند که در روزهای آینده چالش‌ها در این زمینه حل شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که به‌دنبال افزایش بهای مواد اولیه در روزهای پسین، آرد و روغن؛ دو مواد مهم خوراکی به بیش از ۳۵۰۰ افغانی به فروش رسیده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: