مسئولان وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می‌گویند که در بهار سال آیندۀ خورشیدی کارزار بزرگ نهال‌شانی را در سطح کشور آغاز خواهند کرد. عبدالرحمان راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امروز در مراسمی به‌ همین مناسبت در کابل، می‌گوید که این وزارت ۲۵.۵ میلیون اصله نهال را برای غرس آماده کرده ‌‌‌است.

به گفتۀ سرپرست وزارت زراعت، نهال‌های آماده‌شده برای غرس شامل نهال‌های مثمر، غیرمثمر و نباتات زینتی‌‌‌‌اند که قرار است در سراسر کشور غرس شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «کمپاین/کارزار نهال‌شانی در ولایت‌های گرم‌سیر رسماً آغاز شده است، در مجموع ۲۵.۵ میلیون نهال مثمر و غیرمثمر قرار است در بهار آینده غرس شود. از این میان ۶.۲ میلیون سهم قوریه‌داران است که از سوی وزارت زراعت کمک دریافت می‌کنند، ۱۴.۴ میلیون آن سهم انجمن‌های قوریه‌داران می‌شود و ۴.۴ میلیون آن به مؤسسات خصوصی اختصاص یافته ‌است.»

از سویی هم، سرپرست وزارت زراعت می‌گوید که این وزارت در نظر دارد سال آینده ۴ هزار و ۸۴۰ جریب زمین کشاورزی/زراعتی را در ولایت‌های مختلف کشور خُرما، سیب، آلبالو، انار و گیلاس غرس کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ مسئولان وزارت زراعت، غرس نهال از اهمیت ویژه‌یی در راستای پاکی هوا، حفظ محیط زیست، ایجاد سرسبزی، زیبایی و شادابی طبیعت برخوردار است و از این‌رو، شهروندان کشور باید در نگه‌داری نهال‌ها و پاکی محیط زیست‌شان با حکومت هم‌کاری کنند.

این در حالی‌ست که همه‌ساله با آغاز بهار، نهال‌های بسیاری در نقاط مختلف کشور غرس می‌شود و اما با گذشت اندک زمانی، بسیاری از این نهال‌ها به‌دلیل بی‌توجهی مسئولان و مردم خشک می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: