یک منبع معتبر در تلویزیون خصوصی طلوع‌نیوز به سلام‌وطندار تٲیید می‌کند که سه تن از کارمندان این شبکه شام روز پنج‌شنبه توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی بازداشت شده‌اند.

منبع به شرط افشانشدن هویتش، می‌گوید پس از این‌که این شبکۀ تلویزیونی خبر ممنوعیت پخش سریال‌های خارجی از طریق این رسانه از سوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر را همه‌گانی کرد، نیروهای استخبارات امارت اسلامی وارد دفتر طلوع‌نیوز شده و سه تن از کارمندان این رسانه به‌شمول خپلواک صافی، رئیس طلوع‌نیوز، بهرام امان، گویندۀ خبر و عبدالله نافع، مسئول بخش حقوقی این رسانه را بازداشت کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

منبع می‌افزاید که تاکنون از سرنوشت هم‌کاران‌شان اطلاع ندارند و روشن نیست که آنان به کجا انتقال داده شده‌اند.

در همین حال، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، از بازداشت «خودسرانۀ» کارمندان طلوع‌نیوز توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی ابراز نگرانی کرده است. یوناما در توییترش نوشته است تمام کسانی که توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی بازداشت شده‌اند، رها شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

یوناما هم‌چنان خواهان پایان‌دادن به ارعاب و تهدید علیه خبرنگاران و رسانه‌های مستقل شده است. این در حالی‌ست که پیش از این نیز، نیروهای استخبارات امارت اسلامی شماری از خبرنگاران، فعالان سیاسی و برخی از فعالان حقوق زن را بازداشت و پس از چند روز دوباره رها کرده‌اند.

مسئولان امارت اسلامی هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: