مسئولان محلی در کاپیسا، می‌گویند که بارش برف راه‌های ولسوالی‌های تگاب و اله‌سای این ولایت را از بامداد امروز (دوشنبه، ۱۰ ثور) به این سو بسته است.

عبدالفتاح فائز، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کاپیسا، به سلام‌‌وطندار می‌گوید که بارش برف در دره‌ی «اسکین و اشپی» ولسوالی اله‌سای، جاده‌ی عمومی را به روی رفت‌وآمد بسته است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

به گفته‌ی سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کاپیسا، افزون بر بسته‌شدن راه‌های ولسوالی‌های نام‌برده، اخلال در شبکه‌های مخابراتی نیز رونما شده است که به درستی ارتباط با محل‌های بسته‌شده ممکن نیست.

سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کاپیسا، تصریح می‌کند که نیروهای امنیتی این فرماندهی در هم‌آهنگی با دیگر اداره‌های مربوط در تلاش اند تا جاده‌ی منتهی به محمودراقی، مرکز این ولایت را باز کنند.

در همین حال، محمدصابر احمد، رییس مبارزه با حوادث طبیعی کاپیسا، در گفت‌وگو با سلام‌وطندار بسته‌بودن راه‌های ولسوالی‌های تگاب و اله‌سای را تأیید می‌کند و می‌افزاید که راه‌های این دو ولسوالی به دلیل سرازیرشدن سیل بسته شده است.

رییس مبارزه با حوادث طبیعی کاپیسا، می‌گوید که جاده‌های کوهستانی و خامه در چنین وضعیت‌های پیش‌آمده، هرازگاهی بسته می‌شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، برخی از زمین‌داران در کاپیسا، می‌گویند که فصل گل‌دهی برخی از نباتات مثمر بود که برف‌باری امروز به آنان نیز زیان‌هایی وارد کرده است.

گفتنی است که ولسوالی‌های اله‌سای و تگاب، از ولسوالی‌های کوهستانی و کم‌تر توسعه‌یافته در سطح کاپیسا است و باشندگانش همواره از نبود جاده‌ی درست گلایه کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: