وزارت صحت امروز (چهار‌شنبه، بیست‌وششم قوس/آذر) در گزارش روزانه‌اش اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته، ۱۶ مبتلا به کرونا در کشور جان باخته‌اند.

وزارت صحت گفته است در شبانه‌روز گذشته ۲ ‌هزار و ۴۰۵ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش کرونا داده‌اند که از این میان، نتیجۀ ۲۳۰ تن مثبت شده است.

در گزارش این وزارت آمده است که در همین مدت، ۱۴۸ مبتلا به کرونا بهبود یافته‌ و روی‌دادهای جدید در ۱۸ ولایت شناسایی شده‌اند.

در بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۳ تن در کابل، ۳ تن در بلخ، ۲ تن در ننگرهار، ۲ تن در هلمند و یک‌یک تن دیگر در ولایت‌های تخار، پکتیا، بغلان، پروان، میدان‌وردک و خوست در پی ابتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تاکنون، ۴۹ هزار و ۹۷۰ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و هفده تن در پی ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

هم‌چنان ۳۸ هزار و ۶۴۸ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۱۷۴ هزار و ۷۱۱ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تاکنون بیش از ۷۳ میلیون و ۹۰۲ هزار تن به کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۶۴۴ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن دیگر درمان شده‌اند.

کشورهای آمریکا، هندوستان، برزیل و روسیه، بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تا امروز شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را تاکنون در میان همۀ کشورهای جهان ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: