هم‌زمان با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور، مسئولان صحی از افزایش شمار جان باخته‌گان بیماران مبتلا به کرونا هشدار می‌دهند. آنان می‌گویند، اگر مردم به نکات بهداشتی به گونۀ جدی توجه نکنند، آمارجان باخته‌‌گان این ویروس از این بیشتر خواهد شد.

آمارهای روزانۀ ریاست صحت هرات نشان می‌دهد که با آغاز موج دوم ویروس کرونا، شمار جان باخته‌گان این ویروس در این ولایت روزبه‌روز در حال افزایش است. بربنیاد این آمار، در ۱۵ روزگذشته ۸۲ بیمار در شفاخانۀ کووید۱۹ شهید بسیم هرات جان فوت کرده‌اند.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات با تأیید افزایش شمار جان باخته‌گان کرونا در این ولایت هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند، آمار فوتی‌ها و مبتلایان این بیماری از مدیریت وزارت صحت و حکومت بیرون خواهد شد.

آقای شیرزی شمارجان باخته‌گان موج دوم کرونا را در هرات نسبت به موج اول آن تکان دهنده می‌خواند و می‌گوید، نتیجۀ آزمایش بیشتر افراد مشکوک کرونا که دراین روزها در شفاخانه‌های کووید ۱۹ این ولایت فوت می‌کنند، مثبت تشخیص می‌شود.

سخنگوی ریاست صحت هرات از افزایش شمار مبتلایان کرونا نیز هشدار می‌دهد و می‌گوید که از میان بیش از ۸۰ درصد رویدادهای مشکوک کرونا در این ولایت، نتیجۀ آزمایش ۴۰ تا ۵۰ درصد آن‌ها مثبت شناسایی می‌شود.

در این حال مسئولان وزارت صحت در گزارش امروز (یک‌شنبه، ۱۶ قوس/آذر)  این وزارت اعلام کرده‌اند که در شبانه‌روز گذشته ۱۰ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان باخته‌اند و ۲۶۰ تن دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی وزارت صحت به سلام‌وطندار می‌گوید، با جان باختن ۱۰ بیمار، شمار جان‌باخته‌گان این ویروس در کشور به یک‌هزار و ۸۷۵ تن رسیده است.

شمار مجموعی افراد مبتلا به کرونا در کشور به ۴۷ هزار و ۹۰۱ تن می‌رسد.

وزارت صحت عامه بار دیگر بر رعایت نکات بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها به گونۀ مکرر تأکید می‌کند و از مردم می‌خواهد که به خاطر حفظ جان خود این نکات را رعایت کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: