با شیوع موج دوم ویروس کرونا در هرات، روزانه ۳ تا ۵ بیمار مبتلا به این ویروس فوت می‌کنند.

آمارهای ریاست صحت هرات نشان می‌دهد که در ۸ روز گذشته ۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در شفاخانۀ شهید بسیم شیدایی این ولایت جان باخته‌اند.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات با نگرانی از افزایش شمار مبتلایان و جان باخته‌گان کرونا در این ولایت می‌گوید که بربنیاد ارزیابی‌های تیم‌های سرویلانس این ریاست، در ماه گذشته نیز ۲۴ تن که آزمایش کرونای‌شان مثبت و ۳۹ تن مشکوک بود، در شفاخانۀ شیدایی فوت کرده‌اند.

به گفتۀ شیرزی، در ماه گذشته نیز یک هزار و ۷۲۴ رویداد مشکوک در آزمایشگاه هرات آزمایش شده که از این میان نتیجۀ آزمایش ۶۸۸ تن مثبت شناسایی شده است.

شیرزی می‌گوید که شمار فوتی‌های مشکوک به کرونا تاکنون در این ولایت به ۱۲۷ تن و شمار فوتی‌های که نتیجۀ آزمایش‌شان مثبت بوده به ۲۸۶ تن رسیده است.

سخنگوی ریاست صحت هرات از افزایش روزافزون شمار مبتلایان کرونا در این ولایت هشدار می‌دهد و می‌گوید که از مجموع شمار نمونه‌های گرفته‌شده از افراد  مشکوک به کرونا که روزانه در آزمایشگاه هرات زیر آزمایش قرار می‌گیرند، نتیجۀ آزمایش ۴۵ تا ۵۰ درصد آنان مثبت است.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت در شبانه‌روز گذشته ۱۲ بیمار کرونا در کشور جان باخته‌اند و ۱۲۱ رویداد تازۀ ابتلا به این ویروس شناسایی شده است.

به گفتۀ مسئولان این وزارت ۸ بیمارکرونا در کابل، ۲ تن در ننگرهار، یک بیمار در بلخ و یک بیمار هم در لوگر جان باخته‌اند که با این رقم، شمار فوتی‌های کرونا تاکنون در کشور به یک هزار و ۷۵۲ تن رسیده است.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی وزارت صحت می‌گوید، به روز شنبه، هشتم قوس، ۱۲۱ مبتلای تازۀ در کابل، کندهار، بلخ، ننگرهار، بامیان، بغلان، پروان، لوگر، زابل و ارزگان شناسایی شده‌اند که با این رقم شمار مبتلایان کرونا در کشور به ۴۵ هزارو ۹۶۳ تن رسیده‌ است.

وزارت صحت بار دیگر بر رعایت نکات بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک و رعایت فاصلۀ اجتماعی تأکید می‌کند و از مردم می‌خواهد که به خاطر حفظ جان خود و خانواده‌های خود این نکات را رعایت کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: