اعضای خانوادۀ سهار سیرت، مسئول رادیوی محلی «دوست» در ولایت ننگرهار، می‌گویند که او هفتۀ گذشته در کابل ناپدید شده و با گذشت یک هفته هنوز ازش خبری نشده است. محمدصابر، برادر آقای سیرت، به سلام‌وطندار می‌گوید که برادرش پنج‌شنبۀ هفتۀ گذشته در منطقۀ «کارته ۴» شهر کابل ناپدید شده است.

او می‌افزاید، هنوز برایش روشن نشده که برادرش چرا و توسط چه کسی یا کسانی ناپدید شده است. محمدصابر می‌گوید: «برادرم پنج‌شنبۀ هفتۀ گذشته ساعت ۳:۳۰ دقیقه از منطقۀ کارته ۴ ناپدید شده، اما هنوز روشن نیست که چرا و چه کسی در ناپدیدی او دست داشته است. یکی دو بار از طریق پیام به ما احوال داد و گفت صحت‌مندم؛ اما اطلاعات دیگری در دست نیست.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، محمدیوسف ظریفی، مسئول کمیتۀ مصونیت خبرنگاران در حوزۀ شرق کشور، به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان از موضوع آگاه هستند و آن را با مسئولان حکومتی نیز در میان گذاشته‌اند؛ اما قضیه تاکنون روشن نشده است.

محمدیوسف ظریفی می‌افزاید: «ما این مسأله را با شماری از نهادهای امنیتی در میان گذاشته‌ایم، اما تاکنون پاسخی به ما داده نشده که توسط چه کسی بازداشت شده است. ما با خانواده‌اش نیز صحبت کرده‌ایم، آنان نیز اطلاعات دقیقی ندارند. این فرد پیش از این تهدید هم نشده بود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

تلاش کردیم دیدگاه مسئولان امارت اسلامی را نیز در این باره داشته باشیم که آیا از این موضوع آگاه‌اند یا خیر و چه اقداماتی انجام شده است؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

لازم به یادآوری‌ست که چالش‌ها و مشکلات علیه خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها در این اواخر افزایش یافته است. در تازه‌ترین مورد، سه روز پیش (دوشنبه، بیستم جدی/دی) نورمحمد هاشمی، معاون مؤسسۀ رسانه‌یی سلام افغانستان (شبکۀ رادیویی سلام‌وطندار) هنگامی که از محل کارش به سوی خانه می‌رفت، در مسیر راه توسط افراد مسلح ناشناس مورد حمله قرار گرفت و از ناحیۀ سر زخمی شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: