هم‌زمان با افزایش سرما و بیماری‌های فصلی در تخار، شماری از باشندگان این ولایت، از محدودیت‌ دست‌رسی به خدمات درمانی در شفاخانه‌ی ولایتی این ولایت شکایت دارند.

امیرمحمد، باشنده‌ی شهر تالقان، مرکز تخار، می‌گوید که به دلیل ناتوانی در تأمین هزینه‌ی شفاخانه‌های خصوصی، بیمار خود را برای درمان به شفاخانه‌ی ولایتی تخار آورده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «کسانی که اقتصاد‌ شان خوب است، به کلینیک‌های شخصی که مراجعه کنند، خوب تداوی می‌شوند. ما در یک شبانه‌‌روز که بودیم، سه تا ‌چهار هزار افغانی ما مصرف شد؛ اما بیش‌تر از این اقتصاد ما تقاضا نکرد و مریض خود را به شفاخانه‌ی ولایتی انتقال دادیم.»

تراکم بیش از اندازه‌ی بیماران در شفاخانه‌ی ولایتی تخار در این روزها، سبب شده است که بیماران برای دست‌رسی به خدمات درمانی مورد نیاز شان، ساعت‌ها در صف منتظر بمانند.

در همین حال، شماری دیگر از باشندگان تخار، شلوغی زیاد در شفاخانه‌ی ولایتی این ولایت را، کم‌بود پزشک عنوان می‌کنند. آنان از وزارت صحت عامه، خواستار افزایش ارائه‌ی خدمات صحی در شفاخانه‌ی ولایتی تخار اند.

محمدحسین، باشنده‌ی تخار، می‌گوید: «به دلیل وضعیت بد اقتصادی، دو روز قبل مریض خود را به شفاخانه‌ی دولتی بردیم، جمع‌وجوش زیاد بود و برای مان نوبت نرسید، مجبور شدیم مریض خود را به شفاخانه‌ی خصوصی بیاوریم، پول هنگفتی را در شفاخانه‌ی خصوصی مصرف کردیم؛ اما نتیجه‌ای نگرفتیم.»

با این ‌حال، مسئولان شفاخانه‌ی‌ ولایتی تخار، با این که کم‌بود پزشکان در این شفاخانه را می‌پذیرند، اما می‌گویند که به دلیل افزایش آمار بیمار‌ی‌های فصلی، توان رسیدگی به همه‌ی بیماران در زمان مناسب آن کاهش یافته است. آنان می‌افزایند که این شفاخانه ظرفیت ۲۰۰ بستر را دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

حیات‌الله امامی، آمر شفاخانه‌ی ولایتی تخار، به سلام‌وطندار می‌گوید: «شفاخانه‌ی ولایتی تخار ۱۵۰ بستر بود که به ۲۰۰ بستر ارتقا کرده و کارهایش تا جایی پیش رفته است. تشکیل ۵۰ بسترش تا ماه حوت منظور می‌شود و با آمدن تشکیل جدید، مشکل پرسنل شفاخانه حل خواهد شد.»

این در حالی است که همه‌ساله در زمستان بیماری‌های ناشی از سرما افزایش و توان رسیدگی به بیماران در شفاخانه‌ی ولایتی تخار، کاهش می‌یابد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: