شماری از بیماران زن در پکتیا، از ارائۀ خدمات در شفاخانۀ ولایتی و مرکزهای صحی ولسوالی‌های این ولایت شاکی‌اند و می‌گویند که مرکزهای صحی این ولایت خدمات درست ارائه نمی‌کنند و با کم‌بود تجهیزات و دارو روبه‌رو اند.

زرغونه، یک تن از بیماران که به مرکز صحی ولسوالی سید کرم آمده است، می‌گوید که افزون بر نبود دیگر تجهیزات، حتی دستگاه معاینۀ تلویزیونی نیز در این مرکز وجود ندارد؛ به همین دلیل بسیاری از بیماران به شهر گردیز، مرکز ولایت فرستاده می‌شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بیماران از نبود دارو در شفاخانۀ ولایتی پکتیا نیز شکایت می‌کنند و می‌گویند که بسیاری وقت‌ها برای بیماران از بیرون از شفاخانه دارو خریداری می‌کنند.

فاطمه، یکی دیگر از بیماران که دو بار به شفاخانۀ ولایتی پکتیا مراجعه کرده، می‌گوید که هیچ دارویی به او داده نشده است. به گفتۀ فاطمه، بسیاری از زنان بی‌بضاعت بدون دریافت دارو به خانه برمی‌گردند.

«گاهی اوقات دوا وجود دارد و گاهی اوقات ندارد. زنان از راه‌های دور پیاده می‌آیند، اما در نبود دوا با ناامیدی به خانه بر می‌گردند. مشکلات بیمار بدون دوا بیش‌تر می‌شود.»

در همین حال، مسئولان صحی پکتیا مشکل کم‌بود دارو در مرکزهای صحی این ولایت را تأیید می‌کنند و می‌گویند که تلاش دارند به شکایت بیماران رسیده‌گی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که پیش از این، شماری از نهادهای بین‌المللی از فروپاشی نظام صحی افغانستان هشدار داده و گفته‌اند که احتمال دارد ۹۰ درصد مرکزهای صحی این کشور بسته شوند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: