شماری از باشنده‌گان ولسوالی پنجاب ولایت بامیان عصر روز دوشنبه، هفتم سنبله، در پیوند به نبود دارو، پزشک، پرستار و آمبولانس در مرکزهای صحی این ولسوالی، اعتراض کردند.

مؤسسۀ «AKHS» عرضۀ خدمات صحی را در بامیان برعهده دارد، اما معترضان در ولسوالی پنجاب می‌گویند که روند عرضۀ خدمات صحی از سوی این مؤسسه بی‌کیفیت و آلوده به فساد است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نصرالله ظریف، یک تن از معترضان، می‌گوید که حدود شش تن از پزشکان و پرستاران مرکز صحی جامع ساحۀ «مهر و ترپس» ولسوالی پنجاب یک سال می‌شود غیرحاضر اند؛ اما معاش و امیتازات آن‌ها از آدرس این مرکز صحی حواله می‌شود.

به گفتۀ او، باشنده‌گان ساحه‌های مهر، ترپس و ترغی این ولسوالی بارها برای رفع مشکلات مرکزهای صحی این ولسوالی به ریاست صحت عامه و دفتر والی بامیان مراجعه کرده‌اند؛ اما تاکنون کسی به داد آن‌ها نرسیده است.

معترضان در پایان با پخش قطع‌نامه‌یی باری دیگر از مقام‌های محلی بامیان خواستند که هرچه فوری مؤسسۀ عرضه‌کنندۀ خدمات صحی در این ولایت را وادار کنند که کیفیت خدمات صحی را معیاری و مشکلات نبود دارو و امکانات در مرکزهای صحی ولسوالی پنجاب را حل کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

خواستیم در این باره دیدگاه مسئولان مؤسسۀ «AKHS» و ریاست صحت عامۀ بامیان را نیز در خبر داشته باشیم؛ اما با تلاش‌های پی‌هم این مسئولان، این دو نهاد حاضر به پاسخ‌گویی نشدند.

لازم به یادآوری‌ست که با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی روند عرضۀ خدمات صحی در کشور دچار مشکلات جدی شده است. بر بنیاد شماری از گزارش‌های پخش‌شده، در شماری از ولایت‌ها این روند به‌دلیل نبود بودجه و امکانات مختل شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: