شماری از باشندگان ولسوالی علی‌آباد کندز، با شکایت از نبود پزشک زن در مرکزهای درمانی این ولسوالی، می‌گویند که با مشکلات روبه‌رو اند و بیش‌تر وقت‌ها، زنان در هنگام بارداری جان خود را از دست می‌دهند.

حیات‌الله، باشنده‌ی ولسوالی علی‌آباد، می‌گوید: «واقعاً مردم علی‌آباد به خصوص مردم قریه‌جات با مشکلات نبود داکتر طبقه‌ی اناث مواجه اند؛ مثلاً مشکلات صحی خانم‌های باردار یا مشکلات صحی دیگر که بخواهند به داکتر زن مراجعه کنند. مسیر علی‌آباد هم فاصله‌اش زیاد است و رسیدگی نمی‌توانیم.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

عبیدالله، دیگر باشنده‌ی ولسوالی علی‌آباد، از مسئولان صحی می‌خواهد که به مشکلات صحی آن‌ها به ویژه در زمینه‌ی نبود پزشک زن در مرکزهای درمانی این ولسوالی، رسیدگی کنند.

او می‌گوید: «اصلاً در ولسوالی علی‌آباد داکتر زن وجود ندارد و اگر باشد هم یکی دو تا وجود دارد که آن‌ها هم داکتران فهمیده و برجسته نیستند. نرسنگی خوانده یا یک دواخانه باز کرده اند و در غیر آن دیگر داکتر زن وجود ندارد.»

رحمت‌الله طوطاخیل، سرپرست ریاست صحت عامه‌ی کندز، اما با رد این موضوع، می‌گوید که در شفاخانه‌ی دولتی و مرکزهای درمانی ولسوالی علی‌آباد، پزشک زن وجود دارد.

او می‌افزاید: «به تمام مردم کندز وعده می‌دهیم که به مشکلات شان رسیدگی می‌کنیم. در ولسوالی علی‌آباد ۷۶ کلینیک داریم. تیم‌های مشترک و انجوهای مختلف با ما کار می‌کنند. آن عده دوستانی که در بخش صحت تشویش دارند ما متوجه هستیم. در تمام کلینیک‌ها قابله و داکتر وجود دارد و شب‌وروز خدمات داریم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

پیش از این، باشندگان دیگر ولسوالی‌های کندز، نیز از نبود پزشک زن در کلینیک‌ها و درست عرضه‌نشدن خدمات درمانی شکایت داشتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: