شماری از باشندگان ناحیه‌ی سوم شهر کندز، از کمبود خدمات صحی شاکی اند و به سلام‌وطندار می‌گویند که کارمندان صحی به بیماران به گونه‌ی درست رسیدگی نمی‌کنند و با هم‌راهان بیماران، رفتار نادرست دارند.

محمدسلیم، باشنده‌ی ناحیه‌ی سوم شهر کندز، می‌گوید که کارمندان مرکز صحی «باغ ‌شرکت» به بیماران به گونه‌ی درست رسیدگی نمی‌کنند و با هم‌راهان بیماران، رفتار درست ندارند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی او، کارمندان این مرکز صحی از بیمارداران تقاضای هدیه می‌کنند و تا زمانی که خواسته‌های ‌شان برآورده نشود، به بیماران خدمات ارائه نمی‌کنند.

محمدسلیم می‌افزاید: «داکتران/پزشکان در بدل مواد صحی که به مریض‌ها/بیماران می‌دهند، تقاضای مثلاً هدیه و تحفه و بعضی محصولات زراعتی می‌کنند؛ توقع دارند که ما مردم بر شان بیاوریم. با مردم رویه و برخورد خیلی بد دارند، اخلاق ندارند، مردم را خیلی اذیت می‌کنند. وقت نمی‌دهند کسی را که درست در معاینه‌خانه باشد تا همان خواست‌های شخصی داکتران را برآورده نکند. مردم بسیار اذیت شده اند، می‌گویند دیگر کلینیک نمی‌رویم؛ چون داکتران توجهی به ما ندارند.»

احمدفرید، دیگر باشنده‌ی ناحیه‌ی سوم شهر کندز، نیز از رفتار خشن کارمندان مرکز صحی «باغ ‌شرکت» گلایه دارد و از حکومت می‌خواهد که به مشکلات مردم رسیدگی کند.

به گفته‌ی او، در این درمان‌گاه قابله و دیگر پزشکان حضور دارند؛ اما به بیماران رسیدگی نمی‌کنند و با آنان رفتار نامناسب دارند.

در همین حال، مسئولان ریاست صحت عامه‌ی کندز، می‌گویند که تیم‌های نظارتی آنان، همه‌روزه مرکزهای صحی شهر کندز و ولسوالی‌های این ولایت را بررسی می‌کنند و در صورت مشاهده‌ی تخلف، با خاطیان برخورد جدی می‌شود.

رحمت‌الله توتاخیل، سرپرست ریاست صحت عامه‌ی کندز، با این که مشکلات در مرکز صحی «باغ ‌شرکت» را رد نمی‌کند؛ اما می‌گوید که برای رفع این گونه چالش‌ها به زودی اقدام خواهد شد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «طبعاً بخش صحت یک بخش بسیار بزرگ است و مراجعه‌ی مردم هم به کلینیک‌ها زیاد است. این قسم مشکلات خُرد وجود دارد؛ اما ما الحمدلله رهبری صحت عامه تیم‌های نظارتی داریم و این تیم‌ها کار و فعالیت خود شان را انجام می‌دهند. در هر جایی که این قسم مشکلات یا نارضایتی مردم باشد، ما تعقیب می‌کنیم و به شخص مسئول توصیه می‌کنیم که این گونه بی‌مسئولیتی نکند.»

گفتنی است که باشندگان ولسوالی‌های مختلف کندز، پیش از این نیز از کم‌بود یا دست‌رسی‌نداشتن به خدمات صحی شکایت داشته اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: