شماری از باشندگان ولسوالی بهارک بدخشان، از کم‌بود تجهیزات صحی و پرسنل مسلکی در شفاخانه‌ی دولتی این ولسوالی، شکایت می‌کنند.

سحر، یک تن از باشند‌گان ولسوالی بهارک، به سلام‌وطندار می‌گوید که بیماران و بیمارداران این ولسوالی در زمینه‌ی دریافت خدمات صحی، با مشکلات بسیاری روبه‌رو اند.

به گفته‌ی او، به دلیل نبود تجهیزات صحی در شفاخانه‌ی دولتی این ولسوالی، مردم از دست‌رسی به خدمات صحی محروم‌ اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سحر می‌افزاید: «من خودم شخصاً رفته بودم. قسمی که آمر شفاخانه در رادیوهای محلی گفته بود که بخش دندان فعال شده، پرکاری می‌شود، کندن‌کاری و شست‌وشو می‌شود؛ ولی این قسم نبود. وقتی من رفتم، فقط مرا ثبت نام کردند و مرا به بازار راجع کردند. مشکل دیگر که ما داریم، این است که کم‌بود آمبولانس است در شفاخانه‌ی ما؛ چون بعضی مریضان که به شفاخانه‌ی ولایتی انتقال می‌شوند، آمبولانس دیگر ندارند، فقط یکتا است که او هم به جاهای دوردست نمی‌تواند برود.»

فیض‌محمد، دیگر باشنده‌ی ولسوالی بهارک، می‌گوید که شفاخانه‌ی دولتی این ولسوالی توانایی رسیدگی به بیماران را ندارد. او، از مسئولان صحی بدخشان می‌خواهد که به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

فیض‌محمد، می‌افزاید: «یکی از مشکلات عمده و مهم ما در شفاخانه‌ی دولتی ولسوالی بهارک این است که اول داکتران/پزشکان متخصص ندارد و دوم این که مراجعه‌کنندگان زیاد است. وقتی با مشکلات زیاد به داخل شفاخانه می‌رسند، به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

با این حال، مسئولان شفاخانه‌ی دولتی بهارک بدخشان، به سلام‌وطندار می‌گویند که آنان مطابق اصول وزارت صحت عامه فعالیت می‌کنند. آنان می‌افزایند از تمام امکاناتی که در اختیار دارند، استفاده می‌کنند تا به گونه‌ی ۲۴ ساعته به بیماران خدمات ارائه کنند.

الله‌نظر سخی، آمر شفاخانه‌ی دولتی بهارک، می‌گوید که این شفاخانه تجهیزات و داروی کافی در اختیار دارد. او می‌افزاید: «نظر به پالیسی وزارت صحت عامه ما کار می‌کنیم، آمبولانس ما کافی‌ است که یک عراده است. در قدم دوم ادویه/داروی ما کافی ا‌ست و حتا زیاد هم است. به حساب خدمات که ما بر مردم پیش می‌کنیم، مشکل نداریم. از نظر امکانات هم چیزی مشکل نداریم و از نظر تجهیزات هم مشکل نداریم.»

گفتنی است که چندی پیش شماری از باشندگان ولسوالی بهارک بدخشان از رفتار خشن پرسنل صحی شفاخانه‌ی دولتی این ولسوالی، نیز شکایت می‌کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: