سازمان گزارشگران بدون مرز با نشر بیانیه‌یی گفته است که این سازمان ده‌ها درخواست برای خروج خبرنگاران آسیب‌پذیر افغانستان دریافت کرده است.

این سازمان از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواسته است تا برای خروج خبرنگاران آسیب‌پذیر افغانستان طرح ویژه‌یی تهیه کرده و زمینه را برای خروج این افراد فراهم کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در بیانیۀ این سازمان آمده است که آمریکا تنها نگران شهروندان خود است و تمام تلاش‌های این کشور بر خارج‌کردن شهروندان و کارمندان پیشین خودش متمرکز است که این امر سبب عدم‌دسترسی افراد آسیب‌پذیر و خبرنگاران به هواپیما شده است.

سازمان گزارشگران بدون مرز چند روز پیش نیز در صفحۀ توییترش نگاشته بود که طالبان شماری از خبرنگاران و خانواده‌های‌شان را در برخی از ولایت‌ها تهدید کرده‌اند.

نهادهای مانند سازمان آموزشی علمی و فرهنگی ملل متحد یا یونسکو نیز روز گذشته اعلام کردند که امنیت خبرنگاران و آزادی بیان در افغانستان باید رعایت شود.

از سوی دیگر، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان روز گذشته در صفحۀ توییترش نوشت که طالبان به منظور رسیده‌گی به مشکلات رسانه‌ها در کابل، یک کمیتۀ سه نفری ایجاد کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او نوشته بود که در این کمیته یک عضو کمیسیون فرهنگی، یک عضو فدراسیون نهادهای خبرنگاران و رسانه‌ها و یک عضو فرماندهی امنیۀ طالبان برای ولایت کابل عضویت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: