مسئولان کمیته‌ی صلیب سرخ، می‌گویند که پس از حاکمیت امارت اسلامی، این کمیته کمک‌های خود به ۲۵ شفاخانه‌ی دولتی را ادامه داده است و اکنون به دلیل مشکلات مالی، تا پایان آگست کمک‌های خود به ۲۵ شفاخانه‌ی دولتی را متوقف می‌کند.

پرویز فیضی، سخن‌گوی کمیته‌ی صلیب سرخ، به سلام‌وطندار می‌گوید که این کمیته حقوق هزاران پرسنل صحی و هزینه‌ی جاری شفاخانه را تأمین و نیز برای آن داروی مورد نیاز تامین می‌کرد. او می‌افزاید که با این کمک به شفاخانه‌های دولتی پوشش خدمات صحی را برای ۲۵ میلیون تن در سراسر کشور فراهم می‌کرد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی کمیته‌ی صلیب سرخ، می‌گوید‌: «کمیته‌ی صلیب سرخ کمک‌های خود را تا پایان آگست ادامه می‌دهد و پس از آن، متوقف می‌کند و این کمیته حقوق هزاران پرسنل صحی و هزینه‌های جاری شفاخانه را تأمین می‌کرد که اکنون به دلیل مشکلات اقتصادی توانایی آن را ندارد و با این کمک‌ها به شفاخانه‌های دولتی پوشش خدمات صحی برای ۲۵ میلیون تن در سراسر کشور فراهم شود.»

مسئولان کمیته‌ی صلیب سرخ، می‌افزایند که این کمیته در بخش بازتوانی فیزیکی، تأمین آب آشامیدنی، مصونیت اقتصادی و واکنش‌های اضطراری، ادامه می‌دهد.

در همین حال، مسئولان در وزارت صحت عامه، می‌گویند که تلاش دارند عرضه‌ی خدمات صحی را در سراسر کشور فراهم کنند.

شرافت زمان امرخیل، سخن‌گوی این وزارت، می‌گوید که تلاش دارند شفاخانه‌هایی را که کمیته‌ی صلیب سرخ پشتیبانی می‌کرد و اکنون به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌تواند آن‌ها را پشتیبانی کند، این وزارت در نظر دارد از بودجه‌ی ملی پشتیبانی کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که در یک ماه گذشته، سه نهاد بین‌المللی در بخش صحت کارهای خود را متوقف کرده اند. کمیته‌ی سویدن برای افغانستان، از نهادهای مهم خارجی در افغانستان است که در بخش‌های گونه‌گون در ۱۴ ولایت فعالیت داشت و ارائه‌ی خدمات بهداشتی به مردم، از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت کمیته‌ی سویدن برای افغانستان است.

بر اساس معلوماتی که در وبسایت این کمیته پخش شده ‌است، ۱.۷ میلیون تن در افغانستان در جریان سال ۲۰۲۱ از مرکزهای بهداشتی مرتبط به این نهاد، خدمات درمانی دریافت کرده‌ اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: