شماری از کشاورزان هرات می‌گویند که بارنده‌گی‌های زمستان اخیر، آنان را به کشت و زراعت امیدوار کرده است. آنان تأکید می‌کنند که سطح بارنده‌گی‌های پسین، نگرانی‌های‌شان را دربارۀ خشک‌سالی ام‌سال برطرف کرده است.

کشاورزان هرات از مسئولان محلی و مؤسسه‌های این ولایت می‌خواهند که برای بارورشدن و رشد فرآورده‌های زراعتی‌، تخم‌های اصلاع‌شدۀ بذری و کودهای کیمیاوی در اختیارشان قرار دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، آگاهان امور زراعتی هرات به این باور اند که میزان بارنده‌گی‌ها بر میزان کشت و زراعت و هم‌چنان مالداری تأثیر مستقیم دارد.

ادریس جلال، یک تن از آگاهان امور کشاورزی هرات، بارنده‌گی‌های زمستان اخیر را نسبت به هر سال دیگری بیش‌تر می‌خواند و می‌گوید که اگر مسئولان با کشاورزان هم‌کاری کنند، ام‌سال میزان حاصلات این ولایت افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، مسئولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری هرات نیز باران‌های سال پار را در این ولایت برای افزایش کشت و زراعت کشاورزان مناسب و به‌موقع می‌دانند و می‌گویند که سطح بارنده‌گی‌های زمستان اخیر، حاصلات للمی را در سال پیش‌رو افزایش خواهد داد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

براساس گفته‌های مسئولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری هرات، بیش‌ از ۸۱۶ تُن تخم اصلاح‌شدۀ بذری و نیز کودهای کیمیاوی برای کشاورزان ۱۱ ولسوالی این ولایت توزیع شده است و این روند ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: