شماری از کشاورزان هرات می‌گویند که بارنده‌گی‌های زمستان اخیر، آنان را به کشت و زراعت امیدوار کرده است. آنان تأکید می‌کنند که سطح بارنده‌گی‌های پسین، نگرانی‌های‌شان را دربارۀ خشک‌سالی ام‌سال برطرف کرده است.

کشاورزان هرات از مسئولان محلی و مؤسسه‌های این ولایت می‌خواهند که برای بارورشدن و رشد فرآورده‌های زراعتی‌، تخم‌های اصلاع‌شدۀ بذری و کودهای کیمیاوی در اختیارشان قرار دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، آگاهان امور زراعتی هرات به این باور اند که میزان بارنده‌گی‌ها بر میزان کشت و زراعت و هم‌چنان مالداری تأثیر مستقیم دارد.

ادریس جلال، یک تن از آگاهان امور کشاورزی هرات، بارنده‌گی‌های زمستان اخیر را نسبت به هر سال دیگری بیش‌تر می‌خواند و می‌گوید که اگر مسئولان با کشاورزان هم‌کاری کنند، ام‌سال میزان حاصلات این ولایت افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، مسئولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری هرات نیز باران‌های سال پار را در این ولایت برای افزایش کشت و زراعت کشاورزان مناسب و به‌موقع می‌دانند و می‌گویند که سطح بارنده‌گی‌های زمستان اخیر، حاصلات للمی را در سال پیش‌رو افزایش خواهد داد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

براساس گفته‌های مسئولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری هرات، بیش‌ از ۸۱۶ تُن تخم اصلاح‌شدۀ بذری و نیز کودهای کیمیاوی برای کشاورزان ۱۱ ولسوالی این ولایت توزیع شده است و این روند ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: